Marek Posmyk a Radek Bělohlav

Marek Posmyk a Radek Bělohlav - Marek Posmyk (České Budějovice, vlevo) a Radek Bělohlav (Kladno). | foto: Slavomír Kubeš, MF DNES

V Budějovicích vyprodáno. Už potřetí za sebou

• 1
České Budějovice - Třikrát za sebou v základní části vyprodaná hala. Unikum, které se v extralize nepovedlo deset let. Až včera se to zdařilo v Českých Budějovicích, kde hrálo Kladno. A byly to vítězné oslavy. Byť domácí prohrávali 0:2, dokázali zápas otočit a nakonec zvítězit 4:2.

Trápil je především kladenský gólman Orct, jenž měl přes 40 úspěšných zásahů. I díky němu Kladno po dvou třetinách vedlo 2:1. Navíc domácí spalovali šance jednu za druhou.

A jaké!

Orct už často ležel, ale gól nedostal. Nakonec však neodolal. Zboření kladenské obrany nastalo ve třetí třetině, kdy Budějovice vstřelily tři branky a dotáhly utkání k vítězství.

A hala bouřila. Znovu končila ve vlnách. Diváci tleskali, jásali. Hokej jim letos sedí.

Navíc vedení klubu se snaží. Když bylo plno na Vítkovice a potom i na Spartu, vymyslelo akci "Vyprodáno na třetí."

Její smysl? Samozřejmě "plný dům", i proto zlevnilo vstupenky o třetinu.

A slíbilo divákům, že když vstupenky nezbudou, budou stejné ceny i zítra na zápas s Třincem.

Klub se činí i jinak, aby diváky získal. Každou přestávku soutěží fanoušci na ledě o lístky, dresy. Včera stříleli na malého gólmana Fidrmuce z druhé třídy. Jinak se trefují z půlky do prázdné branky.

Sekačka na trávu na každý zápas už je samozřejmostí. Losuje se z prodaných programů. Po každém gólu domácích se z permanentek losuje tisícikoruna.

Jen s euforií to domácí borci v úvodní třetině přehnali. Pogratulovali svému kapitánovi Sailerovi k 600. utkání v lize. Ale hned v 1. minutě pustili hosty do vedení.