Josef Jandač

Josef Jandač | foto:  Michal Sváček, MAFRA

Trenér Jandač se vrátil do Pardubic se Spartou. Odjel jako triumfátor

• 1
Kouč Sparty Josef Jandač, který ještě na jaře vedl Pardubice, odjížděl v úterý v noci z ČEZ Areny jako vítěz s výsledkem 6:2. Domácí hokejisté mu první vzájemné utkání v novém angažmá notně usnadnili svými minelami.

Třikrát volali v úterý při zápase s pražskou Spartou pardubičtí hokejoví fanoušci z jižní tribuny "Jandač ven". Nebylo to však proto, že by se jim zajídal herní projev Jandačem vedeného mužstva, jako se to stávalo loni, nýbrž proto, že je výkon hostujícího týmu ruku v ruce s výkonem toho domácího šokoval. V negativním smyslu.

A Jandač sám si kromě euforických pocitů z vysokého vítězství 6:2 nad Východočechy odvezl také bronzovou medaili za třetí místo v uplynulém ročníku hokejové extraligy, jež s Pardubicemi vybojoval.

Předával mu ji generální manažer domácích Zbyněk Kusý, jenž v sobě jen s námahou dusil bezprostřední dojmy z porážky, s poznámkou o tom, že nebude minimálně dva dny spát. Po sezoně, když už byl Jandač ve Spartě, se to zkrátka vyřídit nestihlo.

Pardubice začaly nový ročník famózně, dohromady nic nedovolily Liberci a poté "nadělaly cucky" i z Karlových Varů. Ve Zlíně přišly minimálně o bod až pět minut před koncem. Ale doma se Spartou? Děs.

"Přijela na nás dobře připravená," ocenil pardubický asistent Ladislav Lubina. "Přestože jsme měli nachystané nějaké varianty, nebyli jsme schopni je hrát. Z jednoho prostého důvodu: Málo jsme bruslili. Nebyli jsme dost agresivní a u každého kotouče byli druzí. To se pak těžko hraje," líčil Lubina.

Předsevzetí, s nímž šly Pardubice do utkání, tedy zlepšit pohyb, vzalo za své už během úvodních šestnácti minut, kdy čtyřikrát inkasovaly. Byla to nejhorší první třetina doma se Spartou za posledních - dobře poslouchejte - třicet let.

Sílu jim braly nevynucené chyby, které byly naopak vodou na mlýn soupeře. Řada z nich byla z kategorie školáckých. Jak správně Jandač podotkl, Pardubice nepodrželi ani brankáři. Růžička podal tristní výkon a střídal, třikrát po něm lovil puk ze sítě i náhradník Koutský.

Místo aby domácí "srovnali řady", pouštěli se chaoticky do útočení a puky okamžitě ztráceli. V přesilovkách se nepodařilo zavézt touš do útočného pásma. Tohle všechno budou chtít Pardubičtí v pátek proti Českým Budějovicím změnit.