Stuchlík: Jsme zase zpátky na zemi

Zlín - Nečekaně krutě skončila neporazitelnost extraligových hokejistů HC Hamé. První porážku v sezoně utrpěl zlínský tým v Kladně, kde prohrál vysoko 3:8. "Jednou to přijít muselo. Takové mužstvo, abychom vedli ligu hned na začátku o šest bodů, nemáme,“ poznamenal asistent zlínského trenéra Jaroslav Stuchlík.

"Mužstva jsou vyrovnaná, každý může porazit každého,“ dodal.

Na kladenském ledě se vám v uplynulých sezonách dařilo. Nepočítalo se, že vítězná série skončí právě tam.
Ale Kladno hraje velice dobře. Otočilo výsledek ve Vítkovicích a vyhrálo na Spartě. Nezačali jsme špatně, ovšem hloupými a zbytečnými vyloučeními jsme soupeři dali šanci, aby šel v závěru první třetiny do vedení. Pak mu narostla křídla, těžko jsme to zachraňovali.

Televizní záznam napověděl, že jste udělali hodně individuálních chyb. Souhlasíte?
Na čtvrtý a pátý gól jsme jim nahráli sami, ve vlastní třetině nás neposlouchal puk. Bylo to v době, kdy jsme chtěli vstřelit kontaktní gól, tak jsme otevřeli hru, ale soupeř nás za to potrestal.

Říká se, že výprask bývá lepší než těsná porážka. Potvrdíte to?
Tři body jsou v háji, ale víc vás pochopitelně štve, když to uteče v poslední minutě. Ale porážka jednou přijít musela a je jedno, že to bylo v Kladně. Jsme zase zpátky na zemi, budeme škrábat body, kde se dá. Doufám, že něco přivezeme z dalšího utkání v Plzni.

Novým tahounem Plzně je vaše bývalá opora Richard Král. Co na ni bude platit? Pokud budeme hrát celý zápas tak, jak jsme začali na Kladně, bude to dobré. Nesmíme se nechat znovu zaskočit.

Po jednom nevydařeném utkání asi žádné změny v sestavě nechystáte, že?
Ne. Akorát budeme pokračovat ve střídání Mokrejše s Kovářem. Chceme je postupně dostat do hry a vyhodnotit, kdo v sestavě sedí líp. Budou se měnit ve čtvrté lajně, Kubiše jsme posunuli do druhé namísto zraněného Okála.