Sparta vedla v Plzni o dva góly, přesto padla

• 9
Plzeň - Ani dvoubranková ztráta nezlomila hokejisty Plzně v předehrávce dvanáctého kola extraligy a na svém ledě porazili Spartu. Třetí tým minulého ročníku vedl už o dva góly, ale domácí čtyřmi trefami zápas otočili. Pod čtvrtou branku se chybou podepsal také sparťanský obránce Řezníček, který přestoupil před sezonou právě z Plzně.

Situaci po Řezníčkově hrubce a následném nájezdu a blafáku Josefa Straky musel posuzovat videorozhodčí.

Hostující gólman Bříza totiž Strakovu střelu vyrazil, ale beton měl už za brankovou čárou.

Po chvilce čekání se Straka dočkal druhého gólu v utkání. Poprvé se trefil o dvě minuty dřív, kdy si nabruslil od zadního mantinelu a vstřelil vítěznou branku.

"Myslím, že jsme vyhráli zaslouženě. Po změnách v sestavě jsme začali víc bruslit a vyhrávali jsme osobní souboje," řekl plzeňský trenér Rostislav Čada.

Spartu nezvedl ani oddechový čas, kterýsi trenér Hadamczik vybral, aby reagoval na plzeňské vyrovnání. Matějovský objel branku a ideálně posunul puk na Adamského. Time-out Spartě nepomohl a ztratila slibně rozjetý zápas.

Obrat začal ve 26. minutě Matějovský. "Od tohoto gólu nás domácí začali přehrávat. Jejich nasazení, důraz, pohyb i herní projev byl poté lepší," určil klíčový moment zápasu sparťanský kouč Kamil Konečný.

Přitom hosté si lepší vstup do zápasu nemohli přát. Už ve čtvrté minutě vybídl Broš ke skórování Vondráčka. Krátce po první přestávce se trefil pod horní tyčku obránce Procházka.

"Je to škoda, v první třetině jsme měli dost šancí," litoval Konečný.  "Možná jsme trochu doplatili na páteční zápas, docházely nám síly."

Plzeň - Sparta 4:2 (0:1, 1:1, 3:0)
Branky a nahrávky:
26. Matějovský, 48. Adamský (Matějovský, M. Dvořák), 52. J. Straka (D. Pospíšil, Andrašovský), 54. J. Straka - 4. Vondráček (Broš), 22. L. Procházka (Ton, Marek). Rozhodčí: Venglář - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 6:8. Bez využití. Diváci: 4745.