Sparťanský útočník Jan Buchtele (vpravo) se raduje z gólu. (ilustrační foto)

Sparťanský útočník Jan Buchtele (vpravo) se raduje z gólu. (ilustrační foto) | foto: ČTK

Na gól jim stačilo 20 sekund. Buchtele s Emingerem zaskočili Pardubice

• 1
Pouhých 20 sekund stačilo Spartě ke gólu v utkání 50. kola hokejové extraligy proti Pardubicím. Vladimír Eminger z přečíslení předložil puk k levé tyči Janu Buchtelemu a bylo to. Oběma se dařilo také v dalších minutách a pomohli Spartě k výhře 6:1.

Do hlediště O2 Areny se ještě nestihli usadit všichni fanoušci a už to bylo 1:0 pro Spartu. Pardubičtí hokejisté si špatně rozebrali protihráče, takže se sparťané dostali do snadného přečíslení.

Obránce Vladimír Eminger hned v prvním útoku Pražanů našel přesně křížnou přihrávkou útočníka Jana Buchteleho, který kotouč usměrnil k levé tyči.

„Chtěli jsme na ně vlítnout a k ničemu je nepustit,“ řekl po zápase člen elitní útočné formace Sparty. „Byl to asi můj nejrychlejší gól, co jsem kdy dal,“ vyjádřil se ke svému prvnímu zásahu v utkání.

Po první třetině vedli domácí 2:0, ale podle Emingera nebyla hra sparťanů ideální. „Dělali jsme chyby v obranném pásmu. Nevím, čím to bylo, ale musíme to zlepšit,“ pohlížel po výhře 6:1 kriticky na výkon svého týmu. „Je to hezké, že jsme dali šest gólů, ale výsledek té hře moc neodpovídá.“ Eminger se podepsal také pod třetí branku domácích, když přesně přihrával Jaroslavu Hlinkovi.

Pardubice jsou aktuálně na 12. místě tabulky a pomalu se připravují na play-out. „Bylo vidět, že nejsou v dobrém rozpoložení,“ všiml si Buchtele. „Možná, že kdyby byli v pohodě, tak by nám dali nějaký ten gól v přesilovce a bylo by to zajímavější,“ narážel Buchtele na to, že Pardubice nevyužily ani jednou přesilovou hru.

Sparťanský střelec skóre zápasu otevřel i uzavřel. Šestý gól Sparty zaznamenal, když v 57. minutě tečoval střelu Hlaváče. K tomu si připsal ještě asistenci u Poláškova gólu na 5:1.

V brance Sparty sice neudržel čisté konto brankář Tomáš Pöpperle, ale i přes to byl vyhlášen nejlepším hráčem domácího týmu. „Určitě nás kvůli Pepísovi mrzí, že jsme ten jeden gól dostali a neudržel nulu,“ řekl dvougólový střelec a na jeho slova navázal i Eminger: „Dneska byl v bráně jistý a pochytal hodně šancí. Jsme rádi, že se mu teď daří a že nás dneska podržel,“ pochválil sparťanský obránce jeho výkon.

Zatímco pardubickému týmu se v tomto ročníku nedaří a jeho hlavním cílem bude vyhnout se baráži, sparťané už pomalu vyhlížejí vyřazovací část. Vysoká vítězství v posledních kolech základní části extraligy jsou podle Emingera jenom dobře. „Chceme podávat dobré výkony a dostat se do pohody, abychom to pak přenesli i do play-off,“ uzavřel svůj komentář k vítězství Sparty.