Souboj trápících se týmů zvládla lépe Sparta

• 6
Zlín - Sparta přerušila v dnešním zápase 14. kola hokejové extraligy svou sérii neúspěchů. Poprvé v sezóně dokázala vyhrát na ledě soupeře. Radost je však jen částečná, vítězný gól vstřelil obránce Ptáček až v prodloužení. Sparta tak na první tři body mimo T-Mobile Arénu čeká dál. Ovšem Zlín prohrál už podeváté za sebou.

Přesto byl zlínský trenér Stavjaňa s výkonem s výkonem svého týmu spokojený: "Za výkon mužstvu děkuji, poprvé letos hráči dali do hry emoce. Hráči chtěli krizi zlomit, ale nemáme mnoho hráčů, kteří by zvládli vypjaté situace."

Přitom Zlín po 27 minutách měl rozhodně blíže k ukončení své šnůry porážek, v té době vedl 2:0. Po bezbrankové první třetině se v úvodu druhé části po bekhendové přihrávce Hubáčka tvrdou střelou prosadil Rachůnek. V zápětí si málem srazil odražený puk do vlastní branky sparťanský gólman Bříza. Zlín se druhého gólu dočkal v 27. minutě, kdy Pivko odclonil protihráče a Čech bez přípravy propálil Břízu. Z dvoubrankového vedení se však domácí těšili jen necelou minutu. Exzlínský Leška zadovkou našel Tomíka a slovenský reprezentant snížil na rozdíl jedné branky. Gól Spartě, která do Zlína přijela jen s pěti obránci, dodal síly.

V polovině třetí části vyrovnal po přihrávce Broše obránce Ptáček. Sparta byla i nadále aktivnější, ale svoji převahu gólově nevyjádřila. Tomík si položil brankáře, ale bekhendem minul, střely Lešky a Zelenky kryl gólman Tuček. Vteřinu před koncem mohl na druhé straně rozhodnout Okál, ale po přečíslení dva na jednoho střílel jen do Břízy.

V prodloužení byli hosté opět lepší, Leškově střele stála v cestě tyč a Zelenku vychytal Tuček. O prvním vítězství Sparty na ledě soupeře rozhodla Ptáčkova tečovaná střela od modré.

"Věřím, že toto utkání bylo pro nás zlomové," přeje si trenér Sparty Pavel Hynek. "Nepoložili jsme se za stavu 0:2, poprvé jsme vyhráli v prodloužení. Doufám, že v budoucnu se k nám přikloní i štěstí."

Zlín - Sparta Praha 2:3 v prodloužení (0:0, 2:1, 0:1 - 0:1)

Branky a nahrávky:
21. Rachůnek (Hubáček, Jenáček), 27. M. Čech (Pivko, Ministr) - 28. Tomík (Leška), 50. Ptáček (Broš), 63. Ptáček. Vyloučení: 2:4, navíc Čech (Zlín) 10 min. Bez využití.