Vsetín - Slavia: Souboj Fadrného s Horákem

Vsetín - Slavia: Souboj Fadrného s Horákem - Jan Fadrný ze Slavie sráží domácího Michala Horáka. | foto: Dušan Tománek, MF DNES

Slávista Fadrný rozhodl až v osmé sérii

• 3
Vsetín - Brankáři Biegl a Málek kralovali ve třetím čtvrtfinálovém utkání hokejové extraligy mezi Vsetínem a Slavií. Vyniklo zejména v samostatných nájezdech: rozhodla až osmá série, tedy šestnáctý nájezd. Mladík Fadrný jel už podruhé a tentokrát zvolil blafák do bekhendu, Bieglovi nedal šanci. Do té doby nikdo neproměnil. Ve hře dokázali hokejisté Slavie i Vsetína dokázali oba brankáře překonat za celých sedmdesát minut jen jednou. Díky vítězství ve Vsetíně vede Slavia v sérii už 3:0. Kompletní přehled 3. čtvrtfinále

Slávisté šli do vedení v polovině utkání, kdy se po přihrávce Krátošky nad Bieglovu vyrážečku trefil Sup. V šestatřicáté minutě vsetínští poprvé v sérii využili přesilovou hru. Vakova střela z otočky zapadla do levého růžku Málkovy branky. Víc gólů ze hry bouřící publikum v hale Na Lapači nevidělo, diváci si museli počkat až na závěrečné dramatické vyvrcholení v nájezdech.

Slavia nastoupila poprvé i s uzdravenými Kučerou a s Hruškou. Znovu se hrálo hodně opatrně, oba týmy důrazně bránily a útočníci nedostávali prostor k zakončení. Přesto se občas v obranných hrázích našly propustná místa.

Nejblíže ke gólu byli v první třetině hosté. Sám před Bieglem se objevil Kopecký, ale nestihl přesně zakončit. V osmnácté minutě se mladík Tomica přehnal přes veterána Jaškina, nedokázal ale přehodit ležícího Biegla. Domácí ohrozili Málka jen několika střelami ze střední vzdálenosti, se kterými si hravě poradil.

Vsetín ovšem opět neuhlídal začátek druhé třetiny. Slávisté Sup s Krátoškou hned v úvodu ujížděli na jediného vsetínského beka. Biegl se stihl přemístit a střelu Krátošky zneškodnil. Na druhé straně v zahrozil od modré Polák, Málek si pak poradil i se samostatným průnikem Streita.

Hosté šli do vedení v polovině utkání, kdy přesilovou hru využil nejlepší slávistický střelec Sup. Vyprodaný stadion ve Vsetíně se dočkal vyrovnání o šest minut později.

To se domácím konečně povedlo sehrát přesilovku. Zamkli soupeře v obranném pásmu a Vak střelou z otočky překonal Málka. Ve druhé třetině se ještě zapotil domácí Biegl, kterému se nepovedla rozehrávka. Vše však napravil, když zneškodnil Dudovu střelu z úhlu i následnou bombu Posmyka.

Rozhodnutí nepřineslo ani třetí dějství. Vsetínští v něm byli aktivnější, avšak Ambruz branku přestřelil a zakončit další rychlou akci znemožnil domácím v poslední chvíli skluzem obrovitý slávistický obránce Posmyk. V prodloužení se s píš bránilo a tak zápas dospěl k penltovému rozuzlení.

To trvalo dlouho, když neuspěli takoví střelci jako Beránek, Sup, Duda i Stantien a napoprvé ani Fadrný. Hráči většinou volili přímou střelu, jen pár z nich zkusilo oklamat brankáře blafákem. Podařilo se to jen Fadrnému.

Hlasy trenérů po utkání:
Jan Neliba (Vsetín): Zápas byl vyrovnaný, dramatický, s minimem šancí na obou stranách. Chtěl bych pochválit rozhodčí, že nepodlehli atmosféře a pískali rovinu. Přál bych si, aby tomu tak bylo na všech stadionech.
Vladimír Růžička (Slavia): Bylo to vcelku kvalitní utkání. V play off jde o hodně, a tak tomu obě mužstva přizpůsobila taktiku, hodně se bránilo. Zápas přinesl jen málo šancí, a když už se nějaké objevily, oba brankáři podali vynikající výkon. To se nakonec projevilo i při trestných stříleních, které rozhodla až osmá série.

Utkání jsme sledovali v podrobné reportáži

Vsetín - Slavia 1:2 po sam. nájezdech

Branky a nahrávky: 36. Vak (Jaškin) - 30. Sup (Krátoška, Sailer), rozhodující nájezd Fadrný. Rozhodčí: Šindler, Vokurka - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 5:7. Využití: 1:1. Diváci: 5280. Stav série: 0:3.
Vsetín: Biegl - Luža, Frolo, Jaškin, Ptáček, Němec, Polák, Horák - Kucharczyk, Vak, Stantien - Kacíř, Ambruz, Streit - Kotásek, Vampola, Demel - Vymazal, Korotvička, Dubec.
Slavia: Málek - P. Kadlec, Hejda, Posmyk, Kučera, Kolařík, Graňák - Sailer, Beránek, Antoš - Duda, Krátoška, Sup - Jaroš, Kopecký, Dlouhý - Hruška, Fadrný, Tomica, od 21. min. navíc Šaffer.