NEBEZPEČÍ Z LEVÉ STRANY. Karlovarský gólman  Lukáš Mensator musí být pozorný,

NEBEZPEČÍ Z LEVÉ STRANY. Karlovarský gólman Lukáš Mensator musí být pozorný, kolem jeho branky krouží boleslavský útočník Jaroslav Balaštík | foto:  Radek Cihla, MAFRA

Skupina o udržení: sporný gól v Litvínově a čtyřgólový střelec Zaťovič

• 10
Hokejisté Mladé Boleslavi sice porazili Karlovy Vary 6:5 po samostatných nájezdech, přesto ztrácí z posledního místa skupiny o udržení v extralize na Litvínov stále tři body. Severočeši totiž v prodloužení udolali Slavii 1:0. Gól Viktora Hübla však budil emoce.

Play-out pokračuje pátým kolem v pátek, kdy Slavia hostí Karlovy Vary a Mladá Boleslav hraje v Litvínově.

Litvínov - Slavia 1:0P

Utkání jsme sledovali v podrobné reportáži

Ve vyrovnaném duelu si diváci museli počkat na gól hodně dlouho. Ten jediný vstřelil až v prodloužení domácí útočník Viktor Hübl. Slávisté se ale zlobili, protože podle nich padl z ofsajdu. Jak celá situace vypadala? Hübl zůstal v útočném pásmu jako poslední hráč Litvínova, když kotouč vyvážel do středního pásma slávista Vondrka. Když proti němu vystartoval protihráč, vracel puk za sebe, kde se ho však zmocnil právě Hübl a prostřelil brankáře Kopřivu. Sudí branku uznali.

Viktor Lukeš (Litvínov): "Nesehráli jsme špatné utkání. Bylo to ale více o bojovnosti, než o kráse. Podržel nás brankář Volke, který chytal výborně. Soupeř měl tlak v přesilovkách, naše byly naopak bídné, s čímž se potýkáme skoro celou sezónu. Z naší strany chybělo více střelby. Se štěstím se nám splnilo dát gól v prodloužení a máme dva body."
Jiří Čelanský (Slavia): "Utkání bylo vyrovnané. Sledovali jsme průměrné utkání, ve kterém bylo příliš individuálních chyb z obou stran. Ani v těch nejvyloženějších příležitostí jsme branku nedali. To, že si odvážíme bod, je luxus, protože jsme nedali gól."

Branka: 64. V. Hübl. Rozhodčí: A. Jeřábek, Šír - Bádal, Pouzar. Vyloučení: 9:6, navíc Žejdl (Slavia) 10 min. Bez využití. Třetiny: 0:0, 0:0, 0:0 - 1:0. Diváci: 3215.

Litvínov: Volke - Stříteský, Kubát, Černošek, Jareš, Brejčák, Kousalík, Gula, Skuhrovec - Černý, V. Hübl, F. Lukeš - Frolík, Hujsa, Ručinský - Majdan, Jenáček, Trávníček - Kubinčák, Gerhát, Laš. Trenéři: V. Jeřábek a V. Lukeš.

Slavia: M. Kopřiva - Kadlec, Valach, Kolařík, Šulc, Kuboš, J. Krejčík - Pospíšil, Dušek, Krenželok - Vondrka, T. Hertl, Tomica - Micka, V. Růžička ml., Sklenář - Žejdl, P. Jelínek, Doležal. Trenéři: V. Růžička st., Weissmann, Čelanský a Beránek.

Mladá Boleslav - Karlovy Vary 6:5N

Divoký zápas plný obratů a také úctyhodný počin karlovarského útočníka Zaťoviče, jenž vstřelil čtyři góly. Diváci v Mladé Boleslavi se rozhodně nenudili. Domácí nejprve vedli 2:0, pak prohrávali 2:3, pak zas 3:4, potom vedli 5:4... Utkání nakonec dospělo do prodloužení, v němž už však gól nepadl. Rozhodovaly samostatné nájezdy a v nich trefa boleslavského útočníka Marka Loskota, jenž celý zápas nehrál, ale pak proměnil penaltu bekhendovou kličkou.

Petr Novák (Mladá Boleslav): "Nemůžeme být vůbec spokojeni s naší obrannou hrou. Jestliže dáme doma pět branek, měli bychom vyhrát za tři body. Takhle jsme ale nakonec rádi i za ty dva body, protože nájezdy jsou vždycky loterie."
Martin Pešout (Karlovy Vary): "Bylo to trochu divoké utkání. Domácí výborně vstoupili do zápasu a my musíme za první třetinu poděkovat gólmanovi, že jsme neinkasovali vícekrát. V druhé třetině jsme sice dvakrát vedli, ale nechali jsme se také vylučovat a tak jsme vedení neudrželi. V závěru jsme potom velkou bojovností dokázali vyrovnat a odvézt si odsud bod, čímž jsme splnili náš cíl."

Branky a nahrávky: 4. Baldwin (Vrbata, Mikulík), 9. Balaštík (Podkonický, Goertzen), 33. D. Výborný (Vrbata, Tomas), 37. Podkonický (Vrbata, Mikulík), 39. Mikulík (Nouza, Vrbata), rozhodující nájezd Loskot - 10. Zaťovič (Kumstát), 20. Zaťovič (Gawriletz, Kumstát), 31. Zaťovič (Gawryletz, Pech), 35. Zaťovič (Kumstát, Pech), 56. T. Sýkora (Mocek, Kumstát). Rozhodčí: Fraňo, Homola - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:2. Třetiny: 2:2, 3:2, 0:1. Diváci: 2910.

Mladá Boleslav: J. Hübl - Mozík, Čutta, Žabka, Chaloupka, Baldwin, Rýgl, od 41. navíc Beňovič - Bahenský, D. Výborný, Tomas - Balaštík, Podkonický, Goertzen - Nouza, Vrbata, Mikulík - Pabiška, od 21. navíc Steiler, na nájezd Loskot. Trenéři: P. Novák a Hiadlovský.

Karlovy Vary: Mensator - Lučka, Mocek, Gawryletz, Prošek, Gründling, Gulaši - Dej, T. Sýkora, Skladaný - Kumstát, Pech, Zaťovič - Mikeska, T. Klíma, Kotrla, od 21. navíc Kuběna. Trenéři: Kýhos a Pešout.