Ondřej Šedivý (vpravo) z Vítkovic tečuje puk před brankou kladenského Jana...

Ondřej Šedivý (vpravo) z Vítkovic tečuje puk před brankou kladenského Jana Chábery. | foto: Adolf Horsinka, MAFRA

Vítkovičtí hokejisté potvrdili formu, v předehrávce přehráli Kladno

• 11
Vítkovičtí hokejisté prokázali výbornou formu, v předehrávce 42. kola extraligy doma porazili předposlední Kladno 5:2. Duel rozhodl vstup do druhé třetiny a slepené góly Jiřího Burgra s Rudolfem Hunou.

Kladenský odchovanec Burger zatížil konto svého mateřského týmu dvěma trefami a i díky tomu Vítkovice s Rytíři pošesté v řadě bodovaly.

Místo Vítkovic v první části neočekávaně ovládli ostravský led hosté. Už po 40 sekundách se vinou špatného střídání rozestoupila vítkovická obrana před Dragounem, ale jeho technický pokus mezi Šindelářovými betony neprošel.

On-line reportáž

Utkání jsme sledovali v podrobné reportáži

Kladno papírového favorita v první části dokonale zaskočilo výborným bruslením, kazem na kráse ale byla chabá koncovka. Další vyloženou gólovou šanci spálil v šesté minutě Černošek, který z otočky minul odkrytou branku.

Rytíři aktivitu zúročili až ve 12. minutě. Lukáč sice pomohl puku do branky bruslí, ale videorozhodčí nevyhodnotili pohyb jeho nohy jako aktivní a gól uznali.

Domácí po sérii vydařených zápasů nemohli najít rytmus. Z první části přesto vytěžili maximum, když Cháberu ranou od modré čáry překonal Sloboda. Znovu musel být v akci videorozhodčí, který zkoumal, zda někdo z Vítkovických netečoval puk vysokou holí.

Od druhé části už to byl ze strany Vítkovic jiný hokej. K zmrtvýchvstání jim napomohl rychlý vedoucí gól, který dal už po 30 sekundách dorážející Burger a i jeho branku musel řešit arbitr u videa.

Slibně rozjetý duel Kladno ztratilo během 63 vteřin druhého dějství. Přesně 33 sekund po Burgerovi domácím zabrala souhra naslepo mezi Romanem a Hunou, který bez přípravy potřetí rozvlnil síť za Cháberou. Hostující střídačka ihned sáhla po oddechovém času, ale vývoj už neobrátila.

Slepené góly vrátily do hry Vítkovic pohodu a na kladenskou branku se valily další nebezpečné akce. Huna měl možnost ze sólového nájezdu přidat svůj druhý gól, ale na Cháberu nevyzrál, Szturc zase orazítkoval horní tyčku. Szturc se dočkal v nástupu do třetí třetiny a umístěnou ranou zápěstím našel místo nad Cháberovým ramenem.

Divákům pak závěr zápasu zpestřila rvačka Hrušky s Treillem, v níž měl navrch francouzský bijec a porážku Středočechů zmírnil alespoň na boxerském poli. Na Tenkrátovo snížení totiž záhy trefou do prázdné branky při kladenské power play odpověděl Burger.

Roman Šimíček (Vítkovice): "Nastoupili jsme hodně lehkovážně a nehráli jsme to, co jsme chtěli. Kdyby nám Kladno dalo čtyři góly, nemohli jsme se ničemu divit. Podržel nás ale brankář Šindelář. Bylo dobře, že jsme ještě v první třetině dali vyrovnávací gól. Od druhé třetiny už nastoupilo jiné mužstvo a zápas jsme strhli na naši stranu."

Jan Neliba (Kladno): "Do zápasu jsme nastoupili dost dobře. Byla tam dobrá aktivita našich hráčů, první třetinu jsme byli, dovolím si říct, i lepší. Měli jsme i šance na vstřelení více gólů. Zkolabovali jsme v první minutě druhé třetiny a padla na nás deka. Upozorňovali jsme, že Vítkovice na nás vletí, ale udělali jsme dvě chyby a pak už Vítkovice dominovaly."

Vítkovice - Kladno 5:2

Branky a nahrávky: 16. Sloboda (Huna, Svačina), 21. Burger (Húževka), 22. Huna (Roman, Svačina), 42. Szturc (Vandas), 59. Burger - 12. Lukáč (Treille), 59. Tenkrát (Patera, Kaberle). Rozhodčí: Jeřábek, Hradil - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 5:7, navíc M. Hruška - Treille oba 10 min. Využití: 0:1. Třetiny: 1:1, 2:0, 2:1. Diváci: 4 766.

Vítkovice: Šindelář - M. Hruška, Barinka, Sloboda, Kudělka, Kovář, Stehlík, Bail, od 41. navíc Štencel - Šedivý, Burger, Húževka - Huna, Roman, Svačina - Vandas, M. Hlinka, Szturc - Kucsera, Kolouch, E. Němec. Trenéři: Oremus a Šimíček.

Kladno: Chábera - D. Růžička, Kaberle, Černošek, Doudera, P. Hořava, Jankovič - Treille, Dragoun, Lukáč - Tenkrát, Zagrapan, Rudovský - M. Hořava, Patera, Eberle - Šilhavý, Havlíček, Kuchler. Trenéři: Čelanský, Neliba a Zajíc.