Plzeň - Mladá Boleslav, Martin Straka z plzeňského celku (vpravo) a hráč Mladé Boleslavi Václav Kočí bojují o puk | foto: ČTK

Plzeňský kapitán Straka oslavil dcerku gólem

• 1
Martin Straka, kapitán hokejové Plzně, měl včera perný den. A především šťastný! Odpoledne mu přítelkyně Gabriela porodila druhou dceru, k Agátě přibyla Beáta. A Straka si k rodinné radosti přidal i tu na ledě, k výhře nad nováčkem z Mladé Boleslavi 3:2 přispěl jedním gólem. "To dopoledne bylo jednodušší," ulevil si Martin Straka.

"Malá se narodila v 10:07. Holky jsou v pořádku já jsem moc šťastný. Mohl jsem se s čistou hlavou soustředit na zápas. A teď už se pojďme bavit jen o hokeji," reagoval na dotazy novinářů.

Fanoušky Straka pohladil nádhernou akcí už ve 13. minutě. V oslabení zpracoval přihrávku Vlasáka, elegantně si obhodil obránce a zblízka zvedl puk pod horní tyč.

"Naznačil jsem střelu a viděl jsem, že mám dobrou rychlost, abych zkusil kličku. Povedlo se mi i zakončení nahoru," popisoval Straka svou trefu.

Takticky vedená bitva se dlouho odvíjela podle not Plzně. Ve druhé třetině navýšila náskok až na 3:0. Nejprve po chybném vyjetí mladoboleslavského gólmana Šindeláře pálil do prázdné branky Adamský a zanedlouho zapadla do sítě i bomba Cartelliho od modré v převaze 5 na 3.

"Ráno jsem zlomil poslední hokejku, celý den jsem čekal na nové. I při rozbruslení jsem měl nakřáplou. Až na přesilovku jsem si poprvé vzal novou a trefil jsem to přesně, jak jsem chtěl," radoval se Mario Cartelli.

Jenže hosté číhali na šanci a dočkali se. Kubeš zůstal osamocený na útočné modré a brejk zakončil přesně mezi betony. Když zkraje třetí části snížil Král na 2:3, bylo zaděláno na drama. Plzeň ale náskok udržela. "Dvě třetiny jsme měli respekt.

Pak jsme si řekli, že nemáme co ztratit, a Plzni jsme zatápěli. Škoda, že zápas skončil 60. minutou," litoval mladoboleslavský kouč Jiří Šejba.

"Naštěstí jsme závěr zvládli," reagoval plzeňský asistent Milan Razým. V pátek čeká Plzeň zápas v Praze se Spartou.