Plzeň - Slavia

Plzeň - Slavia | foto: Jiří Bervida, MAFRA

Plzeň vydřela bod, Slavii trefil ten druhý Drtina

• 1
Bezmála osm tisíc lidí, téměř vyprodaná ČEZ Arena, jen smutně vydechla. Už se zdálo, že bitva mezi Plzní a Slavii ve 20. kole extraligy dospěje za stavu 2:2 k samostatným nájezdům. Jenže v čase 63:27 hostující obránce Drtina zblízka plácl do puku a vystřelil hostům druhým bod. Na Plzeň zbyl jeden. A popravdě, včera na víc neměla.

"Bylo to nějaké ospalé. Neměli jsme pohyb, nedokázali si vytvořit pořádný tlak. Slavia byla lepší," uznal kapitán Martin Straka.

Jeho slova vystihovala především první třetinu. Slavia vyslala přesnou střelu hned po necelých pěti minutách a Plzeň dotahovala. Kůrka při své premiéře v červenobílém dresu zakončil brejk střelou bez přípravy. A ve 13. minutě asistoval i u druhé branky, když přesilovkovou akci zakončil zblízka Červenka.

"To už je snad osmý zápas, kdy jsme v první třetině laxní. Přitom v šatně jsme nachystaní, chceme na soupeře vlítnout," posteskl si útočník Michal Dvořák.

Tentokrát mohlo být s domácími ještě hůř i po druhé části. Zvlášť, když hned v jejím úvodu Vlasák v přesilovce zblízka trefil jen tyč. Poté hrála v početní převaze Slavia a měla velký tlak, jenže skvělé zákroky proti ní vytáhl gólman Salfický. Střelu Havla z bezprostřední blízkosti vyrazil betonem, vleže kryl i ránu Drtiny.

Ve 30. minutě předvedl nejhezčí kousek. Kůrka už u levé tyče dorážel puk do odkryté branky, ale na poslední chvíli se Salfický roztáhl na čáře a šanci zhatil. "Za stavu 0:3 by to už bylo složité. V první třetině jsem si nesáhl na puk, jsem rád, že v té druhé jsem byl platný," uvedl Dušan Salfický.

Nečekaně pak udeřila Plzeň. Scofield ve 38. minutě šikovně vložil hůl do nahození Hanzlíka a překvapil Furcha - 1:2. Ve třetí části domácí tlačili. Dvě přesilovky prováhali, až převaha o dva muže přinesla vyrovnání. V 57. minutě zblízka doklepl puk do sítě Straka. A gól mohl poslat i dceři Beátě, která včera slavila svátek.

Ale v prodloužení měl poslední slovo Drtina. Plzni kromě zraněného Kracíka (zlomené žebro) scházel i obránce Mezei. Ten definitivně, s klubem se dohodl na konci smlouvy. "Delší dobu podával neuspokojivé výkony," řekl asistent Milan Razým.