Peter Čerešňák

Peter Čerešňák | foto: ČTK

Na domácí zápasy se moc těšíme, říká plzeňský obránce Čerešňák

• 4
Patří do slovenské hokejové reprezentace, živí sen o účasti na mistrovství světa. Ale v české extralize plzeňský obránce Peter Čerešňák prožívá své vůbec první play-off v kariéře. „Takže můžu těžko soudit, jestli mi sedí, nebo ne. Ale hraje se mi zatím dobře, snad to tak vydrží,“ pousmál se 24letý Čerešňák po druhé bitvě v Liberci.

Předloni sice s Vítkovicemi proklouzl do předkola, ale tam už tým neuspěl proti Pardubicím. Zato letos rodák z Trenčína se Škodou předkolo proti bývalému klubu zvládl a teď se rve s obhájci titulu. Ve čtvrtek Čerešňák i překonal svého krajana Lašáka, ale výhru 4:2 bral Liberec a v sérii vede 2:0.

Ten scénář znáte, proti Vítkovicím v předkole jste sérii otočili ze stavu 0:2. Může se to povést i proti mistrovskému Liberci?
Jiná cesta není. Chceme doma vyhrát oba zápasy a vrátit se zase do Liberce, aby to bylo otevřené. Musíme zregenerovat, připravit se co nejlépe a v Plzni na ně vletět.

Ve druhém utkání jste šli brzy do vedení, jenže jste ho ztratili za pouhých 18 vteřin. Jsou tyhle chvíle hodně frustrující?
Nezbořil se svět, bylo to „jen“ vyrovnání na začátku zápasu. Ale určitě nás to mrzelo. Začali jsme dobře, přesto Liberec první třetinu ovládl, bylo to jako přes kopírák podle prvního utkání. Ale druhá i třetí třetina byla od nás dobrá, postupně jsme si vytvářeli šance, měli tlak. Bohužel se nám nepodařilo dát třetí gól.

Ještě v první části jste dokázal překonat Jána Lašáka a vyrovnat na 2:2. Jak jste se v tu chvíli dostal až na hrot útoku?
Neměl jsem to předem rozmyšlené. Jeden jejich hráč jel střídat, s dalším to bylo jeden na jednoho. Já se ho zbavil a měli jsme přečíslení. Přihrát nešlo, tak jsem puk napálil na branku a dopadlo to dobře. Škoda, že jsme pak ve druhé třetině zase inkasovali v oslabení. A gól úplně na konci na 4:2? To už jsme hráli na riziko, bylo tam pár smolných odrazů. Nezbývá, než doma zvládnout oba zápasy a sérii srovnat.

Kolik sil vám vzalo předkolo, je možné, že jich má Liberec víc?
Nějaké síly nás předkolo stálo. Ale když vyhrajete tři zápasy v řadě, hlava i tělo regenerují jinak. Připravení jsme dobře. Jen si musíme dávat pozor na začátky zápasů, tam nás dostávají pod tlak. Jinak je to vyrovnaný boj. I v Liberci jsme měli šance na to, aby výsledek dopadl opačně.

Těší vás, že favoritovi zatím takhle vzdorujete?
Netřeba se schovávat. Je třeba hrát hokej, jsou to jen lidé stejně jako my. Uvidíme. Ale kvalitu mají velikou, to je jasné.

Věříte, že vám v dalších zápasech pomůže domácí prostředí?
Moc se těšíme! Doufám, že nám fanoušci vytvoří stejně skvělou atmosféru jako proti Vítkovicím. Aby to tady měl Liberec hodně těžké...