Momentka z utkání Litvínov - Plzeň.

Momentka z utkání Litvínov - Plzeň. | foto: Ondřej Bičiště, MF DNES

Plzeňští hokejisté padli i v Litvínově, Francouze pokořil jen Schleiss

• 0
Možná i velikán Ivan Hlinka zatleskal z nebeské arény. Tragicky zesnulá litvínovská legenda by v pondělí slavila 65. narozeniny a hokejová Verva mu v nedělním 41. kole extraligy vzdala hold výhrou nad Plzní 4:1. Škoda tak nezvládla dvojzápas s týmy z čela tabulky, po páteční smolné porážce se Spartou nestačila ani na Litvínov, který zocelil druhou příčku.

„Předvedli jsme špatný výkon v první třetině. Prohrávali jsem osobní souboje a všude jsme byli pozdě,“ zlobil se kouč Michal Straka. Plzeň po delší době nasadila do branky Mensatora a vytvořila si i první šanci, jenže pokus Simona z pravého kruhu Francouz kryl.

A pak už Litvínov Indiány roztancoval. Ručinský se v 8. minutě trefil po přihrávce zpoza branky, Petružálek poté v přesilovce ranou z voleje propálil gólmana podruhé. „Měli jsme šance dát i třetí gól, ale to se nestalo. Proto jsme museli o výhru bojovat až do konce,“ mínil domácí kouč Radim Rulík.

Jenže i když Škoda měla opticky více ze hry, její šance krotil spolehlivý Francouz. Její tlak navíc před půlkou zápasu zmrazil Šrámek, který zůstal trestuhodně sám mezi kruhy a po přihrávce zpoza branky pohodlně skóroval k pravé tyči - 3:0. „Od druhé části jsme srovnali krok a byli určitě domácím vyrovnaným soupeřem. Jenže se nám nepodařilo vstřelit kontaktní gól,“ litoval brankář Lukáš Mensator.

Až v 54. minutě předvedla Plzeň úspěšnou akci. Jeřábek kolmým pasem vyslal do brejku Schleisse a ten precizní bekhendovou kličkou ještě vykřesal naději. Jenže hned při dalším tlaku Škody domácí ulétli do přečíslení a přihrávku Hübla zužitkoval Lukeš – 4:1.

„Tohle byla konečná,“ povzdychl si Mensator, který chytal poprvé od 30. listopadu loňského roku. „Dostal jsem se do branky po dlouhé době a jsem za to rád. Můj výkon? Asi průměr. Mohlo to být určitě horší, ale ani žádná sláva,“ mínil 30letý gólman.

Plzeň se udržela na sedmé příčce, ale boj o play-off se pořádně vyostřuje. A už zítra Škodu čeká nabroušené derby v Karlových Varech.