Litvínovský Jakub Černý těsně míjí branku Milana Kloučka z Pardubic.

Litvínovský Jakub Černý těsně míjí branku Milana Kloučka z Pardubic. | foto: Ondřej Bičiště, MF DNES

Play out: Litvínov vyhrál v Pardubicích, oslabený Chomutov udolal Vary

• 4
Hokejisté Chomutova, které zdecimovala salmonelosa, udolali v předposledním kole play out i s řadou juniorů v sestavě Karlovy Vary 3:2 po samostatných nájezdech. Ve druhém duelu uspěl Litvínov 5:2 na ledě Pardubic.

Pardubice - Litvínov 2:5

Severočeši se sice na ledě Dynama představili bez řady opor, bez větších problémů však získali tři body. Verva se třikrát prosadila v přesilových hrách, dvě branky vstřelil šestnáctiletý útočník Jan Myšák.

Hosté začali aktivněji a v 6. minutě se dostali po chybě pardubické obrany do vedení. Skóre otevřel Martin Hanzl, ve 13. minutě dostal nabito Myšák a ranou mezi betony skóroval a třetí trefu zaznamenal po parádním pasu Svobody Petružálek. V tu chvíli bylo rozhodnuto.

Ladislav Lubina (Pardubice): „Mrzí mě, že nejsme schopní odehrát dva slušné zápasy v řadě za sebou. A že jsme opět propadli na domácím hřišti. Jsem zase zklamaný. Věřím, že v Karlových Varech najdeme jistotu na hokejky a že příští pátek černou sérii zlomíme v baráži.“

Jiří Šlégr (Litvínov): „Tyhle zápasy, kdy o nic nejde, nejsou ani pro jedno mužstvo jednoduché. Na druhou stranu jsme rádi, že můžeme využít mladší hráče. Jeví se nám velice dobře, hlavně Myšák a Svoboda. Myšák dneska vede bodování skupiny, což je v 16 letech fantastické.“

Branky a nahrávky: 44. P. Sýkora (Ihnacak, M. Kratochvil), 57. Poulíček (Horký, Eklund) - 6. M. Hanzl (Drašar), 13. Myšák (J. Petružálek), 31. Petružálek (P. Svoboda, Ščotka), 39. Myšák (J. Petružálek), 48. Helt (L. Kašpar, L. Doudera). Rozhodčí: Hejduk, T. Veselý - O. Polák, Rampír. Vyloučení: 9:3. Využití: 0:3. Třetiny:  0:2, 0:2, 2:1. Diváci: 2638.

Pardubice: Kacetl - Holland, Eklund, Schaus, Cardwell, Budík, J. Zdráhal - P. Sýkora, Ihnacak, M. Kratochvil - Koffer, Mandát, Rolinek - Horký, Poulíček, Machala - Kloz, Marosz, D. Voženílek. Trenéři: Lubina, Čáslava a R. Král.

Litvínov: Petrásek - L. Doudera, Ščotka, Hunkes, Strejček, Trončinský, Březák - P. Svoboda, Myšák, J. Petružálek - L. Kašpar, Válek, Helt - Berka, M. Hanzl, Drašar - Jícha, Havelka, Jurčík. Trenéři: Šlégr, Skuhrovec a J. Beránek.

Chomutov - Karlovy Vary 3:2N

Piráti sice ve třetí třetině ztratili dvoubrankové vedení, v nájezdech jim ale výhru zajistil jeden z osmi debutantů Kryštof Ouřada. Přitom v prodloužení měli několik možností rozhodnout hosté, mladého gólmana Pavláta se jim však překonat nepodařilo ani v nájezdech. Většina hráčů základního kádru Chomutova v sestavě chyběla kvůli střevním potížím.

Vladimír Růžička (Chomutov): „Od začátku zápasu bylo vidět, že se o nic nehraje. Jsem rád, že naši hráči - junioři - kteří nastoupili do zápasu, si tím dobře poradili. První třetinu se rozkoukávali, ale od druhé třetiny hráli velice dobře. Vynikající výkon předvedl Dominik Pavlát v bráně.“

Tomáš Mariška (Karlovy Vary): „Jsem rád, že i v takovém specifickém utkání jsme našli nějakou motivaci rvát se do posledním minuty o výsledek. I když se pro nás zápas nevyvíjel úplně ideálně, a to hlavně z pohledu gólových příležitostí, které se nám nedařilo proměňovat.“

Branky a nahrávky: 26. A. Raška, 42. A. Raška (Sklenář), rozhodující nájezd Ouřada - 53. Šik (Křehlík), 57. Šik (Balán). Rozhodčí: Horák, Bejček - Ganger, Špringl. Vyloučení: 2:1. Bez využití. Třetiny: 0:0, 1:0, 1:2. Diváci: 1212.

Chomutov: Pavlát - Beneš, Blaha, D. Zeman, Váchal, Štochl, Seemann, Šuráň - Ouřada, Chlouba, Koblasa - J. Svoboda, A. Raška, Sklenář - Vrhel, P. Pech, T. Koblížek - Šťovíček, Gut, M. Svoboda. Trenéři: V. Růžička st. a Martínek.

Karlovy Vary: F. Novotný (31. J. Kašpar) - Kozák, Eminger, Bernáth, Šafář, M. Rohan, Tureček, L. Forman - O. Beránek, Balán, T. Rachůnek - Kohout, Skuhravý, Stloukal - T. Mikúš, Kverka, Lapšanský - Šik, Křehlík, Křemen. Trenéři: Pešout a Mariška.