Pavlas: Plzeň prohrává kvůli gólmanům

• 2
Havířov - Hokejisté Havířova poprvé v extralize bodovali na domácím ledě naplno. Po dvou prohrách v prodloužení s Karlovými Vary a Spartou porazili trápící se Plzeň 4:3. Branky vstřelili Radek Procházka, Petr Folta, Petr Vala a tu vítěznou hrdina minulého zápasu v Kladně Lubomír Korhoň. "Zaplať Pánbůh," vydechl zhluboka havířovský obránce Petr Pavlas, který na Foltův gól přihrál a k tomu se ve druhé třetině blýsknul vyhozením puku z brankové čáry.

"Výsledky Plzně vůbec neodpovídají tomu, jak dobré mužstvo má. Prohrává jen kvůli špatným brankářům."

V první třetině se vám nepodařilo využít přesilové hry. Při hře pěti proti třem jste Pavlu Zdráhalovi přihrával před odkrytou bránu a nic. Srazilo vás to?
Srazilo. My jsme po nevyužitých šancích padli na kolena, Plzeň se naopak zvedla.

Vaše hra byla poněkud neurovnaná, nebylo to třeba i tím, že jste střídali čtyři útoky? Nechybělo tempo?
To určitě ne, na čtyři útoky jsme začínali i v Kladně. Program je hodně náročný, hraje se třikrát v týdnu, síly je třeba rozložit.

Vypadá to, že oproti loňsku máte rozloženy i střelecké síly. Na prvních třech brankách se podílely tři formace...
To je pozitivní. Je sice jedno, kdo gól dá, ale vždycky je lepší, když je nebezpečných víc lajn. Po první brance z nás nervozita spadla, díky Bohu.

Závěr vám ale znovu nevyšel. Sedm minut před koncem jste vedli 4:1, vypadalo to na jasnou věc. Proč tomu tak nebylo?
Úplně jsme se přestali koncentrovat na hru. Dělali jsme individuální chyby a bylo z toho zbytečné drama. Plzeň se dostala do tempa, naštěstí nás podržel Cagaš. Chytal opět výborně.