Pardubičtí hráči jsou ve finále poháru

• 1
Chrudim - Pardubičtí hokejisté si zahrají ve finále poháru. V semifinále vyřadili soupeře z Třince. V utkání, které se hrálo v Chrudimi, pardubický tým dvakrát vedl, Třinečtí ale po dvou minutách vždy vyrovnali. Přesně v polovině hry, jen krátce po druhém třineckém gólu, ale definitivně rozhodl Tomáš Blažek.

Hokejový pohár

Pardubice nastoupily k zápasu bez reprezentační čtveřice Píša, Richter, Sýkora, Rolinek a zraněných Lašáka, Puchera a Pivka. Navíc se duel hrál jen pár hodin po jejich návratu ze Švýcarska. Ocelářům chyběl naopak pouze obránce Kroupa, který se také připravuje s národním týmem.

Třineckým se hned v úvodu zápasu naskytla velká příležitost otevřít skóre, neboť hráli dvojnásobnou přesilovku. Východočeši se však i díky dvěma výborným zásahům brankáře Koutského ubránili.

Při své první přesilovce poté domácí udeřili. Ve čtvrté minutě se od modré čáry trefil obránce Kolář a vyloučený Sekeráš se tak mohl po 16 vteřinách vrátit na led.

Úzkostlivě pískající sudí Minář pokračoval v sérii vyloučení na obou stranách a hra postrádala plynulost a spád. V osmé minutě hosté vyrovnali, když dvojice Peterek - Martynek využila zaváhání domácího Čecha a druhý jemnovaný v oslabení vyrovnal.

Tým Pardubic měl i nadále více ze hry díky početní převaze, ale závěrečných pět minut úvodní třetiny patřilo soupeři. Druhou třetinu začali podstatně lépe Pardubičtí, kteří si kombinační hrou vynutili převahu, ale v 22. minutě mohli z nenápadné akce inkasovat.

Koutský však Martynkův sólový nájezd zlikvidoval. To domácí opět přivedlo do vyššího tempa a v 28. minutě Snopek od modré zajistil svému týmu znovu vedení.

Náskok pardubického mužstva vydržel jen dvě minuty, než se v početní výhodě přesně pod horní tyčku trefil Štefanka. Nerozhodný stav ale trval jen 17 vteřin. Ve skrumáži před Čechmánkem nejlépe orientoval zkušený Blažek a zajistil svému týmu jednobrankové vedení do třetí třetiny.

Do té vstoupili domácí opět razantním tempem, prakticky po celou třetinu zatlačili soupeře do defenzivy. Měli navrch v rychlosti, důrazu a přesnější kombinací, protihráče nepustili k vážnějším akcím.

V 45. minutě zachránila Čechmánka od pohromy horní tyčka a v 52. minutě měl třinecký brankář štěstí, když Blažek v oslabení přestřelil. Pardubický nápor vyústil ve čtvrtou branku, o kterou se po Somíkově přihrávce postaral Šeda.

"Byl to vynikající zápas s obrovským nasazením. My jsme měli spoustu šancí a podle mého názoru mělo utkání nadstandardní úroveň vzhledem ke stavu přípravy. Mělo parametry vrcholné soutěže. Po cestě ze Švýcarska jsem čekal od našich hráčů vlažnější tempo, ale musím říci, že mě příjemně překvapili," uvedl trenér vítězů Miloš Říha.

Pardubice - Třinec 4:2 (1:1, 2:1, 1:0)
Branky a nahrávky:
4. Kolář (Čech), 28. Snopek (M. Hlinka), 30. Blažek, 56. Šeda (Somík) - 8. Martynek (Peterek), 30. J. Štefanka (Sekeráš). Rozhodčí: Minář - Křivský, Hejduk. Vyloučení: 7:10. Využití: 2:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 820.

Pardubice: Koutský - Snopek, Šeda, Nakládal, Havíř, Linhart, Posmyk, Kolář II, Čech - Somík, Hlinka, Andrašovský - Ondřej, Blažek, Tvrdík - Starý, Koukal, Cetkovský - Klejna, Rákos, Zohorna. Trenéři: Říha a Rohlík.
Třinec: Čechmánek - Andersons, Kania, Sekeráš, Švarný, Seman, Malec - Skořepa, Štefanka, Kalusz - Martynek, Peterek, Zálešák - Korhoň, Stals, Berzinš - Polanský, Panik, Pavelek. Trenéři: P. Marek a Juřík.

Další příprava

Hokejisté Karlových Varů porazili v přípravném utkání na nový ročník extraligy českou reprezentaci do dvaceti let 4:2. Pro svěřence trenéra Miloslava Hořavy bylo utkání na západě Čech generálkou na turnaj čtyř zemí v Ťumeni, kde budou jejich soupeři od pátku do neděle Finsko, domácí Rusko a Švédsko.

Reprezentační dvacítka se ujala v 15. minutě vedení díky Semorádově brance, ale Kristek s Budínským otočili stav ve prospěch Energie. V 26. minutě sice vyrovnal Sklenář, ale ještě v druhé části vrátil vedení Karlovým Varům Hluchý a výsledek potvrdil v závěru utkání Melenovský.

Karlovarské mužstvo čeká v úterý od 17:00 v Českých Budějovicích semifinále Tipsport Cupu.

Karlovy Vary - Česká republika '20' 4:2 (1:1, 2:1, 1:0)
19. Kristek, 24. Budínský, 33. Hluchý, 59. Melenovský - 15. Semorád, 26. Sklenář. Rozhodčí: Florián. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:1. Diváci: 700.

Pardubičtí hokejisté se radují z gólu v semifinále poháru.