Obrat proti Třinci nastartoval bek Hlavačka

Karlovy Vary - Karlovarští hokejisté dokázali zvrátit nepříznivě se vyvíjející domácí duel s Třincem a v prodloužení nakonec vyhráli 3:2. Hrdinou zápasu byl domácí obránce Martin Hlavačka, který sám vstřelil kontaktní gól na 1:2 a pak si připsal dvě asistence. V prvním případě jeho vyraženou střelu vrátil za třineckého gólmana Lakosila útočník Jakub Kraus a v prodloužení Hlavačka založil akci, na jejímž konci byla branka Františka Ptáčka.

„Vedení jsme měli udržet, výhru jsme si zasloužili,“ zlobil se třinecký kouč Pavel Marek, podle kterého diváci sledovali špičkové utkání s maximálním nasazením.

Podle domácího trenéra Radima Rulíka byli hosté lepší jen do poloviny zápasu a klíčového okamžiku, za který kouč Energie považoval Hlavačkův kontaktní gól.

„To byl zlomový moment,“ prohlásil Rulík, který vyzdvihl výkon brankáře Zdeňka Šmída. „Zachytal výborně, několikrát nás podržel při nebezpečných brejcích soupeře,“ vysvětlil Rulík.

Hosté se prosadili z první vážnější akce, pak spoléhali především na defenzivu. Po Bonkovi se trefil i třinecký střelec Peterek a ve 28. minutě to s domácími vypadalo špatně. Hned za minutu však dělovkou snížil Hlavačka a nastartoval obrat zápasu.

Další zápas hrají Karlovy Vary v pátek ve Vítkovicích.