Filip Pešán

Filip Pešán | foto: Bořivoj Černý, MAFRA

Nájezdy jsou naše prokletí, lamentoval liberecký kouč Pešán

• 0
Ach, ty prokleté penalty! Hokejisté Liberce včera potvrdili, že samostatné nájezdy jim dlouhodobě nejdou. V normální hrací době remizovali doma s Karlovými Vary 3:3, a když nerozhodlo ani prodloužení, přišly na řadu obávané penalty. V nich se za Liberec trefil jen kapitán Nedvěd a Bílí Tygři prohráli 3:4.

"Nájezdy jsou naše prokletí, ani si nevzpomínám, kdy jsme je naposledy vyhráli," řekl liberecký asistent trenéra Filip Pešán. "Je smutné, že nedokážeme před našimi fanoušky získat tři body."

Liberečtí hokejisté se ve čtyřech posledních utkáních v řadě ujali vedení 2:0. Včera jako by si řekli, že tuhle tradici musí konečně porušit.

V první třetině měli sice několik jasných gólových příležitostí, ale nedokázali je proměnit. A tak logicky přišel trest. Hosté dokázali bleskově využít svou druhou přesilovku v utkání.

Z trestu Podkonického uběhlo jen šest vteřin, když domácí gólman Vošvrda neudržel tančící puk a pohotový Skladaný jej zblízka dorazil do sítě.

A ve druhé části udeřily Karlovy Vary podruhé - a znovu v přesilovce. Hosté rozehráli před tygří brankou doslova kolotoč, Vošvrda se nestačil přesunout k protější tyči a inkasoval do odkrytého kouta své klece.

Na 1:2 snížil v polovině utkání domácí útočník Vak, který dostal puk mezi kruhy a chladnokrevným blafákem do bekhendu překonal výtečného Mensatora.

V závěrečné části domácí díky střele Trončinského od modré vyrovnali, jenže brzy poté proměnily Karlovy Vary svou třetí přesilovku a šly znovu do vedení. Pět minut před koncem Víšek srovnal skóre na 3:3 a Bílí Tygři se snažili strhnout zápas na svou stranu.

"Bohužel se nám nepodařilo vstřelit rozdílový gól, Karlovy Vary měly i štěstí," litoval domácí útočník Tomáš Vak.

Bílým Tygrům nepomohl ani obrovský nápor v prodloužení, kdy největší libereckou šanci spálil zblízka kapitán Nedvěd. A zápas dospěl do těch prokletých penalt...

Vítězný nájezd dal mazáckou fintou nejlepší hráč hostů Lukáš Pech. "Náš brankář Mensator je ze mě na trénincích na prášky a ptá semě, proč to neudělám i v zápase. Tak jsem to zkusil," usmál se Pech.

"Doma rozdáváme body, to je špatné. Máme dostatek šancí, ale dostaneme blbý gól a pak je to takové divné," posteskl si obránce Marek Trončinský.

I další zápas čeká hokejisty Liberce na domácím ledě. Ve čtvrtek v televizním utkání hostí Vítkovice.