Radim Hruška

Muselo se to zlomit, řekl po prvním vítězství Komety střelec Hruška

• 5
Mohl se považovat za prince, který vysvobodil království ze zakletí. V polovině zápasu se útočník Komety Radim Hruška konečně trefil tak, že modrobílí mohli slavit gól. Vyrovnal stav utkání proti Litvínovu na 1:1. V závěru ještě pečetil na 3:1 a brněnský klub se v extralize radoval z první výhry v sezoně.

Jeho spoluhráči dlouho nakládali se šancemi či střeleckými příležitostmi trestuhodně. Buď trefovali gólmana Hübla, nebo prostor mezi třemi tyčemi nezacílili vůbec.

"Přesné to nebylo. Musíme se na to víc zaměřit na tréninku a snažit se hlavně trefovat bránu. Pak to do ní bude padat, nebo se to před ní odrážet," míní letní posila z Vítkovic.

Ulevilo se vám po výhře?
Hodně. Moc jsme chtěli, protože předchozí zápasy jsme si prohráli vlastními chybami. V první třetině jsme do nich bušili, měli šancí na dva zápasy, oni pak jednou ujedou a dají gól. O to to bylo těžší.

Tentokrát jste dělali méně chyb?
Pořád nějaké byly, ale malé. Výborně nás také podržel Jirka Trvaj.

Nešly vám přesilovky. Co v nich je špatně?
To je další problém. Za dva zápasy předtím jsme jich měli dvanáct a žádný gól. Ale když jsme se dívali na videu, tak jsme tlak i šance měli, jen jsme nedali gól. Je otázka času, kdy nám to tam spadne. Ale je pravda, že máme malý důraz před bránou, protože střely tam chodí.

Vy jste byl první, který se v sezoně v přesilovce trefil. Uklidnilo vás to?
Hodně. Pak nám pomohli diváci, kteří nás hnali dopředu.

Jaké byly trenérovy pokyny, když jste vyrovnali? Protože s Třincem vás nabádal, abyste po vyrovnání hlavně neinkasovali.
S Třincem jsme vyrovnali na začátku třetí třetiny a opravdu přišel pokyn, ať to zavřem. Teď jsme vyrovnali v půlce zápasu, diváci nás hnali, chtěli jsme je dorazit. Bohužel to tam spadlo až ve třetí třetině.

V čem vám dělal Litvínov největší problémy?
Přijedou ven a hrají tak, že je přehráváme, a pak udeří v brejku. Vypadali neškodní, ale museli jsme si dávat pozor.

Neměli jste obavu, aby se neopakoval loňský začátek?