Slavia - Liberec: překonaný Pinc

Slavia - Liberec: překonaný Pinc - Liberecký brankář Marek Pinc právě dostal gól od slávisty Tomáše Micky. | foto: ČTK

Moje chyba to nebyla, řekl gólman Pinc

• 2
Praha - Nenápadná střela mezi betony, špatně vyražený puk. Ani dvě zaváhání brankáře Marka Pince, který ve čtvrtfinále vychytal mistrovskou Spartu, nezlomila Liberec. O výhru v prvním semifinále play-off na ledě Slavie se pral až do poslední chvíle. Přesto na ni nedosáhl, prohrál 2:3 po nájezdech a v sérii ztrácí 0:1 na zápasy.

Zbytek utkání sice odchytal Pinc znamenitě, nebýt dvou nešťastných gólů, nemusel Liberec v zápase složitě dohánět náskok soupeře. "Jenže to je kdyby," prohodil.

Obě branky od sebe dělilo pouhých 46 vteřin, přišly v závěru první třetiny. Při té první to od slávistického útočníka Tomáše Micky byla chytrá trefa.

S pukem zajel do obranného pásma Liberce, zastavil se u mantinelu a vyhlížel spoluhráče. Místo přihrávky však zvolil střelu zápěstím. Pinc srazil betony pozdě.

"Asi puk neviděl," tipoval Micka. "Odrazilo se to ještě od brusle obránce Jiruše," tvrdil Pinc. "Jinak by to šlo dva metry vedle."

Než se Liberec z úvodní rány oklepal, vystřelil slávistický obránce Žižka od modré, Pinc ránu srazil před sebe. Když se po puku vrhnul, aby jej ukryl do lapačky, pohotový Michal Vondrka jej dorazil nad padajícího Pince.

"Jestli to byla moje chyba? Ne," odmítl liberecký brankář. "Proč se na to ptáte?" divil se.

Stejně jako si nechtěl připustit po zápase zaváhání, ani v duelu se nenechal rozhodit. Liberec díky němu mohl srovnat na 2:2. Přesto se stal Pinc stejně jako v úvodní třetině smutným hrdinou. V nájezdech jej překonal Klepiš i Micka.

Oba stejně: pod lapačku. "Puk mi o ni škrtl. Prohráváme, ale bude to dlouhá série."