Mistr ze Zlína starou pravdu vyvrací

• 12
Kladno - Starou hokejovou pravdu, že s jedním gólem se těžko vyhrává, vyvrací v extralize mistrovský tým ze Zlína. V úterý v Kladně už potřetí v sezoně triumfoval výsledkem 1:0, jímž předtím pokořil Karlovy Vary a v prodloužení i Litvínov. „Koncovky zvládáme. Víme, že jedna branka může nakonec stačit,“ řekl zlínský asistent Jaroslav Stuchlík.

Gólman Murín vychytal sedmou nulu v ročníku. V Kladně exceloval zejména ve druhé třetině, kdy akrobaticky pokazil jasné příležitosti Kallovi a Bílkovi.

„Tam jsme měli rozhodnout,“ posteskl si kladenský kouč Zdeněk Müller. „Šance byly, hlavně v přesilovce pět na tři. Chybělo nám taky štěstí.“

Zlín válí, z uplynulých šesti utkání vyždímal pět vítězství. Kladno utrpělo teprve druhou porážku z posledních šesti partií. V úterý ovšem padlo do pečlivě organizované pasti.

I útočník Jaromír Jágr po odchodu do Omsku pravil: „V Rusku všichni betonujou jako u nás Zlín. Postaví se v pěti před modrou a vy nemáte šanci projet.“

Zlínští se chlubí nejpevnější defenzivní vozbou v soutěži. Bratry Hamrlíky doplňují zkušení Zubíček a Tesařík, řízný Galvas či nadějný Blaťák.

„Máme stabilizovanou obranu, zkušené chlapy, co nezmatkují,“ liboval si asistent Stuchlík. „Když to hoří, puk vyhodí, je na ně spolehnutí.“

Jedinou trefu utkání zaznamenal při kladenském oslabení soupeřův kapitán Okál. Jinak se skóre nehnulo. Přitom se na ledě sešla slušná společnost ofenzivních mistrů. Za Kladno nastoupil nejproduktivnější bek ligy Tomáš Kaberle a šampioni Patera s Procházkou.

Zlín měl v sestavě krále střelců a prvního muže bodování Balaštíka. Vedle něj tvořil nejlepší nahrávač ligy Leška, ve druhé formaci poletovali Čajánek s Eratem, energické posily z NHL. Přesto se hrálo velmi taktické, až upjaté představení.