Míka zřejmě ve Varech nastoupil neoprávněně

• 1
Karlovy Vary - Před dvěma měsíci vyšli soupeři vstříc, teď na to asi doplatí. Vítkovice v úterním dohrávaném utkání 21. kola hokejové extraligy prohrály v Karlových Varech 1:3, navíc jim hrozí kontumace zápasu za neoprávněný start útočníka Petra Míky. Ten totiž v jednadvacátém kole už jednou nastoupil, ještě jako hráč Plzně.

Zápas hokejové extraligy mezi Karlovými Vary a Vítkovicemi jakoby se neměl dočkat výsledku. Původně měl být sehrán 6. listopadu v řádném termínu 21. kola.

Kvůli střevní chřipce domácího celku byl přeložen na úterý, ale přestože po šedesáti minutách hry skončil výhrou domácího týmu 3:1, skóre se pravděpodobně bude měnit od zeleného stolu.

Co se stalo?

Za Vítkovice nastoupil útočník Petr Míka, který však v původním listopadovém termínu 21. kola zasáhl do zápasu Sparta - Plzeň v dresu hostů. A dle regulí extraligy může hráč nastoupit v jednom kole jen za jeden tým.

„Už jsme to konzultovali s panem Šulcem, ředitelem extraligy. Nechceme dělat zmatky, jasno bude až ve středu. Pan Šulc se podívá do zápisu utkání Sparta - Plzeň, a pokud v něm bude Míka skutečně figurovat mezi hráči, kteří zasáhli do hry, měli bychom dnešní zápas vyhrát kontumačně,“ prohlásil Miroslav Vaněk, generální manažer karlovarské Energie, během závěrečné třetiny duelu.

V těch chvílích Energie nad Vítkovicemi vedla 2:1, pojistku na 3:1 nakonec při vítkovické hře bez brankáře přidal minutu a čtyři vteřiny před koncem zápasu domácí kapitán František Ptáček.

„Nevšimli jsme si toho, je to pro mě novinka. Je to nepořádek naší ligy a předpisů v ní,“ komentoval Míkův s největší pravděpodobností neoprávněný start vítkovický kouč Vladimír Vůjtek.

„Domácímu týmu vyjdeme vstříc, na jeho žádost odložíme zápas, a takhle se nám to vymstí. Nicméně se jedná o naší chybu,“ dodal Vůjtek.

Trenéři na domácí střídačce věděli o záležitosti od druhé přestávky, ale hráčům informaci nepředali. „Nechali jsme je zápas dohrát,“ uvedl Václav Baďouček, asistent hlavního kouče Energie.

Petra Míku informace o jeho možném neoprávněném startu zaskočila. Z jeho tváře vyzařovaly rozpaky. „Co k tomu mám říct. Slyším to od vás poprvé. Zápasy jdou rychle po sobě, zřejmě to mě i vedení uteklo. Aspoň, že jsme nevyhráli, to by bylo horší.“

Domácí Karlovy Vary podobnou chybu jako soupeř neudělaly. Radima Kucharczyka, který ve 21. kole nastoupil v dresu Třince, do dohrávky s Vítkovicemi nenasadily.