Litvínov má po základní části extraligy důvod k radosti.

Litvínov má po základní části extraligy důvod k radosti. | foto: Lukáš Bíba, MF DNES

Litvínov má rekord, je třetí a jde zase na Vary

• 12
Hokejisté Litvínova po roce znovu vyzvou ve čtvrtfinále extraligy Karlovy Vary. Včera porazili Kladno 2:1 v prodloužení a do vyřazovací části vstoupí na domácím ledě 2. března. Litvínov skončil v základní části soutěže třetí, získal 86 bodů a vytvořil klubový rekord od zavedení tříbodového systému.

"Varům máme co oplácet. Chceme našim divákům dokázat, že umíme přejít čtvrtfinále play-off," řekl obránce Radim Skuhrovec.

"Jirko, přejeme ti brzké uzdravení." Transparent s tímto nápisem vyrobili litvínovští fanoušci pro Jiřího Šlégra. Zraněného obránce, jenž leží kvůli potížím se zády v ústecké nemocnici, povzbudili i tím, že vyvolávali jeho jméno a mávali přitom nad hlavami papírovými devatenáctkami - číslicí, již nosí na dresu.

V přestávce duelu pak symbolicky vystoupila se svou závodní volnou jízdou devítiletá krasobruslařka Jessi Šlégrová, hráčova dcera.

Už v čase 4:40 Litvínov prohrával, v přesilovce se trefil Patera. Do přestávky ale stihl srovnat, od brankové konstrukce záhadně odražený puk našel Trávníček a doklepl jej za záda překvapeného Kopřivy.

Ve druhé části hry sudí upřeli gól Skuhrovcovi - obránce dorazil střelu Reichla, jenže rozhodčí už předtím předčasně přerušil hru. Zápas pak rozhodl až osm vteřin před koncem prodloužení Peter Jánský.

Do vyřazovací části vyprovodili litvínovští fanoušci své hráče dalším transparentem - s velkým zeleným čtyřlístkem přáli: "Hodně štěstí v play-off."