Tomáš Vošvrda

Liberecký brankář Vošvrda vychytal svou první výhru

• 0
První vítězství v dresu Bílých Tygrů má za sebou brankář Tomáš Vošvrda. Skoro dvoumetrový čahoun měl ze včerejší výhry 3:2 po prodloužení s Litvínovem velkou radost. "Je to výborný pocit, ale musím poděkovat spoluhráčům, ti všechno odedřeli," řekl mladý gólman, který podruhé v sezoně zaskočil za Marka Pince. "Snad se jednou dočkám i tříbodové výhry."

Pomohl vám k dobrému výkonu start za farmu v Benátkách?
Určitě. Naposledy jsem chytal na Kometě. Dvacetiminutovku s Bostonem nepočítám, to jsem moc nepředvedl. Ale na farmě jsem chytil zápasové tempo a jsem šťastný, že se teď podařily dva body.

Kdy jste se dozvěděl, že budete chytat?
Věděl jsem to od soboty na padesát procent. Ale jistotu jsem měl až dopoledne před zápasem.

Liberec dvakrát za sebou přišel o vedení a zápasy došly do prodloužení. Co se stalo v utkání s Litvínovem?
Měli jsme šance, ty jsme bohužel neproměnili a gólman Litvínova taky chytal výborně. Ale to už je jedno, dva body jsou pro nás důležité.

Na konci druhé části jste měl namále, když vám puk propadl k brankové čáře. Jak vám bylo?
Po pravdě řečeno, vůbec jsem střelu neviděl. Nevěděl jsem, odkud puk letí, a tak jsem jen klekl. Díky Honzovi Holubovi, že puk odpálil. Pochválil jsem ho za to.

Těšil jste se v závěru na nájezdy?
Vůbec jsem na ně nemyslel. Věřil jsem klukům, že dají gól. A měl jsem pravdu.