Liberecký trenér Filip Pešán gestikuluje na rozhodčího ve čtvrtfinálovém utkání...

Liberecký trenér Filip Pešán gestikuluje na rozhodčího ve čtvrtfinálovém utkání s Hradcem. | foto: ČTK

Další pokuta pro Pešána. K rozhodčím se nevyjadřovat, ukázal Řezníček

• 230
„Zaplatíte za mě pokutu?“ ptal se novinářů kouč libereckých hokejistů Filip Pešán, když po něm chtěli vyjádření k rozhodnutí rozhodčích v sobotním šestém zápase čtvrtfinále play off proti Hradci Králové. Nešlo o přímou kritiku sudích, i tak Liberec zaplatí deset tisíc korun.

„Má být zajištěno, aby se hráči ani trenéři vůbec nevyjadřovali k rozhodčím,“ odůvodnil pokutu v rozhovoru pro iDNES.cz ředitel soutěže Josef Řezníček.

Odmítl tak jakoukoliv možnost, že by trenéra Liberce nepotrestal, ačkoliv nešlo o přímou kritiku. Za rozhodnutím si stojí. „Pokuta je na základě mého rozhodnutí. Shledal jsem porušení ustanovení herního řádu.“

Pešán v sobotu reagoval na verdikt rozhodčích, kteří v závěru utkání vyloučili kapitána Martina Ševce, což vedlo k rozhodující brance hradeckých hokejistů na 2:1 a prodloužení série. Liberec poté rozhodující duel prohrál a sezona pro něj skončila.

Řezníček pokutu odmítl jakkoliv dále vysvětlit, hájil se tím, co je napsáno v řádu. „Ta výše pokuty je dána podle toho, co je napsané v řádu. Více se k tomu nebudu vyjadřovat,“ ukončil hovor ředitel hokejové soutěže.

Liberec tak za trenéra zaplatí další pokutu. Ta první přišla po druhém utkání série, kdy se Pešán pozastavil nad vyloučením Jana Ordoše ve třetí třetině duelu. I tehdy v následné přesilovce Mountfield skóroval a zahájil obrat v zápase.