Tomáš Kůrka po gólu gestikuluje směrem k budějovickým fanouškům

Tomáš Kůrka po gólu gestikuluje směrem k budějovickým fanouškům | foto: Ladislav Němec, MAFRA

Kůrka naštval budějovické fanoušky. Do autobusu šel raději s policisty

• 80
Hokejový útočník Tomáš Kůrka nazlobil fanoušky v Českých Budějovicích. Na začátku zápasu ho ještě oslavovali a vítali, v poslední třetině na něj bučeli. A po utkání čekali, až půjde ze stadionu, aby si to s ním vyřídili.

Velké emoce v hledišti přinesla 41. minuta. Slavia hrála od konce druhé části 86 vteřin přesilovku 5 na 3 a ve třetí třetině jí ještě zbývalo 65 vteřin. 13 vteřin před koncem dvojnásobné početní výhody dostal Kůrka před branku perfektní nahrávku od Beránka a úplně volný dal gól na 1:2.

Zajel k zadnímu mantinelu a udělal gesto směrem ke kotli, který ho ještě nedávno oslavoval. Pak už diváci pískali pokaždé, když byl u kotouče, nebo když střídal.

Po utkání šel do autobusu v doprovodu dvou policistů, které pořadatelé raději pozvali. Mezitím se diváci strkali. Byli tam fanoušci obou klubů.

Jaké to bylo hrát proti Budějovicím, ve kterých jste ještě nedávno působil?
Určitě to bylo pěkný. Měl jsem z toho dobrý pocit. Byl jsem tu dva roky, arénu tady znám a hrálo se mi tady dobře.

Po vašem gólu na 1:2 jste zdravil publikum. Co se tam dělo?
Poukázal jsem na slávistický dres. Je to můj dres, který mám rád.

Říkáte, že jste ukazoval na svůj dres, ale ono to tak nevypadalo. Reakce fanoušků byla hodně ostrá.
Mně je to vcelku jedno. Už jsem momentálně hráč Slavie. Jak říkám, ukázal jsem na dres a dal jsem mu pusu. Teď jsem slávista.

A co pískající diváci?
To chápu. Přestoupil jsem a hrál jsem proti Budějovicím. Tak to prostě je. Už je mi jedno, co lidi skandujou. Chci odvádět co nejlepší práci ve Slavii.

Diváci na vás hučeli, bučeli.
To k hokeji patří. Nějaké provokace, opičky. Myslím si, že se zlepšila atmosféra. Jinak by tady asi bylo ticho.

Byl jste hodně motivovaný, abyste tu dal gól?
Hlavně jsem chtěl vyhrát. My jsme chvilku prohrávali a neměl jsem dobrý pocit. Když jsme vyrovnali, tak nás to nakoplo a věřil jsem, že vyhrajeme.