Vítkovice - Plzeň: hostující Vlasák (vpravo) ujíždí Treillemu

Vítkovice - Plzeň: hostující Vlasák (vpravo) ujíždí Treillemu - Plzeňský Tomáš Vlasák (vpravo) ujíždí s pukem vítkovickému Yorickovi Treillemu. | foto: ČTK

Konec plzeňské série. Hokejisté podlehli Vítkovicím

Premiérová porážka v sezoně. Pouze jeden vstřelený gól. A střídání brankářů. Hokejová Plzeň včera ukončila spanilé tažení extraligou a poprvé našla přemožitele. V šestém kole nejvyšší soutěže nestačila na domácí Vítkovice, kterým podlehla 1:4. Výsledek je spravedlivý.

Vítkovicím stačilo k získání čtyřbrankového náskoku necelých 33 minut. Pohromu hostů načal v deváté minutě Ujčík, který nekompromisní ranou využil přesilovku. Už na 4:0 pak zvyšoval v polovině druhé části útočník Svačina, který zůstal nehlídaný mezi kruhy a pálil přesně k pravé tyči.

"Vítkovice šly za výhrou od první minuty, využily dvě přesilovky a vedly 2:0. Zápas se lámal ve druhé třetině, místo našeho gólu početní převaze jsme další inkasovali. Pak jsme chtěli vzít oddechový čas, jenže v tu chvíli soupeř vstřelil čtvrtý gól," popisoval plzeňský asistent Milan Razým.

Málka střídal Altrichter

Po čtvrtém inkasovaném gólu odjel z plzeňské branky Málek a poprvé v sezoně přepustil místo náhradníkovi Altrichterovi. Ten udržel čisté konto, při střele Korhoně v samotném závěru mu pomohla tyč. Plzeň se dočkala gólu až v 54. minutě a dokonce při vlastním oslabení. Vampola se dokázal prosmýknout hned mezi třemi domácími hráči a bekhendovou střelou překonal Štěpánka.

"Vyhráli jsme pět zápasů v řadě a za tuhle sérii musíme hráčům poděkovat. Stála nás však hodně sil, možná nám právě dneska chyběly," mínil trenér Razým.

Plzeň ztratila pozici lídra tabulky. Na čele jí vystřídala mistrovská Slavia, která v nervózním závěru dobyla led Karlových Varů (3:2). Lasselsberger je o jeden bod druhý.

"Dneska jsme byli zatavení," uznal plzeňský útočník Tomáš Vlasák. "Ale musíme se z toho rychle oklepat, už v úterý nás čeká další zápas," burcoval.

Zítra Plzeň čeká druhý ze tří utkání v řadě na ledě soupeřů. Představí se v Litvínově.