Spoluhráči se radují z gólu, jenž vstřelil Rhett Holland a udržel Kometu ve hře. | foto: Patrik Uhlíř, MAFRA

Drama v Brně rozhodl pes obranář. Místo trestů Holland vystřelil euforii

• 2
Čekalo se, že do dramatického předkola mezi Kometou a Vítkovicemi může výrazně promluvit zámořská posila v brněnském dresu. Tak to i dopadlo, jenom čtvrté utkání série nerozhodl pro Kometu její hvězdný Američan Peter Mueller, ale „pracant zezadu“ Rhett Holland, muž na černou práci. To on dal v prodloužení vítězný gól na 2:1, a zařídil, že se rozhodne až v úterý v Ostravě.

Vyhrané buly, přihrávka na levou stranu a rána, ze kterých praskají hole. Puk se při bombě brněnského obránce Rhetta Hollanda ještě otřel o bránícího vítkovického útočníka Marka Kaluse a ­brankář hostí Daniel Dolejš už neměl šanci reagovat. Za kotoučem se bezmocně ohlédl za sebe.

Kometa žije, srovnala sérii s Vítkovicemi. Pardubice čeká čtvrtfinále

Bouřlivák, který v ­průběhu sezony do Komety přišel z Pardubic, se tímto mocným nápřahem stal hrdinou ve svém novém celku. Brněnskému týmu zařídil vyrovnání série předkola play off na 2:2.

„Zaplaťpánbůh za to, že se to Hollymu povedlo. Čím více máme skvělých hráčů mezi námi, tím máme větší šanci v každém zápase. Holly je určitě výborný hokejista, který to jen dnes potvrdil,“ vychvaloval asistent trenéra Jiří Horáček muže, který ukončil už třetí prodloužení v této sérii a ­poslal ji zpět do Ostravy, kde se hraje v úterý. „Jedeme tam s pokorou, ale ne si zahrát, ale vyhrát,“ oznámil Horáček po vítězné bitvě.

Hollanda přivedl brněnský hokejový boss Libor Zábranský v průběhu ledna na hostování a Pardubicím za něj poslal nadějného forvarda Luboše Horkého. Nebral ho pro produktivitu, ale na černou práci do defenzívy.

Brněnský Jakub Klepiš srovnal zápas s Vítkovicemi

„Holly je typologicky úplně jiný hráč, než nějaký střelec,“ vykreslil Hollandovy přednosti Horáček. „Rhett skvěle zapadl do týmu, je to výborný obránce a jsme moc rádi, že ho máme na své straně,“ dodal kouč.

Působení 27letého beka na jihu Moravy dostalo jeho prvním gólem za Kometu příjemnější pointu, než se zdálo na konci základní části. Tam častěji než pochvalu slýchal rodák z Calgary reptání nad přibývajícím počtem trestných minut, které jeho tým oslabovaly. Ve dvaceti utkáních si odseděl 12 menších trestů.

Vystřelil si teď zadák, draftovaný v ­roce 2012 do NHL Phoenixem, slávu v Kometě? „Tady už se nehraje na žádné osobní statistiky. Nám je jedno, kdo dává góly,“ pravil Hollandův spoluhráč Daniel Rákos.