Kladno prohrává. Z New Yorku radil i Jágr

• 2
Kladno - Je přestávka mezi druhou a třetí třetinou při čtvrtečním utkání hokejové extraligy Kladno – Karlovy Vary. Hlasatel vybízí majitele vylosovaných programů, aby přišli na ledovou plochu soutěžit. Jenže odezva je nulová. Řada diváků totiž zápas dávno před koncem opustila v reakci na zoufalý výkon domácích. Kladno podlehlo Karlovým Varům 2:6 a v tabulce zůstává předposlední.

"Výsledek i výkon jsou obrovským zklamáním," řekl na tiskové konferenci kouč Zdeněk Müller. "Ve druhé třetině jsme v obraně udělali hrozné chyby. Neobsadili jsme volné hráče a hosté toho využili."

Müller je v Kladně už šestou sezonu. Smlouvu má do 30. dubna 2008. A spolu s kontraktem zatím i důvěru klubového vedení. Minimálně do konce první čtvrtiny soutěže se na trenérských postech v Kladně nebude nic měnit.

Včera se o tom rozhodlo na rychle svolané schůzce. "Diskutovali jsme hlavně o herním systému. Úspěch nám může přinést pouze kvalitní defenziva a od toho se musí odvíjet celá naše hra," řekl pro ČTK prezident klubu Jaromír Jágr starší.

"Na žádost trenérů jsme přivedli v létě tři nové obránce, abychom vylepšili herní kvalitu. Ale zatím je to stejné jako loni. Navíc proti předchozí sezoně se nám nedaří v ofenzivě."

Jágr senior dokonce ve čtvrtek po utkání s Vary telefonicky hovořil o současné kladenské situaci se svým synem, hvězdou New Yorku Rangers v NHL. "Shodli jsme se s Jaromírem, že Patera a spol. určitě nezapomněli během léta hrát hokej."

Pavel Patera patří k Martinu Procházkovi a naopak. Na tomhle spojení v minulosti hodně vydělal celý český hokej a dlouhodobě z něj těží i Kladno. Letošní situace už však byla tak kritická, že trenéři dvojici sehraných útočníků předevčírem roztrhli.

Nebyl to však vydařený tah. "Bylo to necitlivé rozhodnutí. Trenérům jsem to vytkl," prozradil Jágr starší.

Tandemu Müller – Kasík přesto vyjádřil podporu. Na pořadu nejsou ani finanční postihy, ani hráčské výměny. Splatí tým zítra doma proti rozjeté Slavii šéfovi důvěru?