Zlín - Karlovy Vary, Vítězslav Bílek (vlevo)

Zlín - Karlovy Vary, Vítězslav Bílek (vlevo) | foto: Jan Karásek, MAFRA

Kladno? Moc do řeči jim nebylo, říká karlovarský hokejista Bílek

• 0
V desetigólové přetahované na Kladně měli hokejisté Karlových Varů na své straně rozhodující zbraň. Vítězslav Bílek byl u čtyřech branek Energie. Dvě dal sám, další připravil parťákům ze třetího útoku. "Takový zápas jsem potřeboval. Vlastně celá naše pětka," říká.

Ještě předloňskou sezonu by přitom dva z ní stáli na opačné straně. Na západ Čech přišel Bílek před dvěma lety právě z Kladna. A s sebou vzal i Milana Hluchého, nynější křídlo z jeho útoku.

Společně si v neděli na kladenském ledě připsali sedm bodů.

Dost důvodů k tomu, aby bývalé spoluhráče po zápase trochu popíchl. "Moc do řeči jim nebylo," pousměje se Bílek. Poblahopřát mu pár z nich stihlo. Na delší povídání to ale nebylo. "Chápu to. Tak už to při zápasech chodí."

Každý z gólů jeho útoku byl v neděli stejně cenný. Dvakrát pomohl vyrovnat, dvakrát poslal Energii do vedení. V 49. minutě už definitivně. "Byl to zlomový gól," ví i Bílek. Podle toho také vypadalo jeho provedení.
František Skladaný na něj Bílkovi přihrával podél brankoviště, před prázdnou branku domácích. "Kladno znervóznělo a my už si vedení jen hlídali."

Jednou se to málem nevyplatilo. To když kladenský šéf Patera trefil v poslední minutě v power play tyčku Mensatorovy branky. "Kladno pořád tlačilo, gól byl blízko. Pro nás bylo jen dobře, že Petr Kumstát tak ujel a zvýšil na 6:4.

Zápas byl pro nás hodně těžký, pořád se dotahovalo. Vždycky jsme vyrovnali a hned si nechali dát další gól. Je super, že to nakonec takhle vyšlo."

Výhra na Kladně byla pro Energii už třetí v řadě. Díky ní se západočeský tým posunul v extraligové tabulce už na sedmé místo. "Zvedli jsme se střelecky i psychicky. Když budeme hrát takhle dál, budeme dál bodovat," věří Bílek.