Pardubice - K. Vary: závar před Sáblíkem

Pardubice - K. Vary: závar před Sáblíkem - Karlovarský gólman Lukáš Sablík likviduje společně s Jiřím Hanzlíkem (vpravo) nájezd pardubického Rolinka. | foto: Radek Kalhous, MF DNES

Karlovy Vary zradila vyloučení

Pardubice - Přímý souboj o čtvrté místo Karlovy Vary v Pardubicích prohrály. Celý zápas dotahovaly náskok domácích, o předvánoční porážce hostů 2:4 (1:, 0:1, 1:1) rozhodl až čtyři minuty před koncem pardubický obránce Čáslava. "V každém zápase buď skóruje, nebo alespoň připraví nějakou šanci svým spoluhráčům," varoval před utkáním trenér Karlových Varů před pardubickým útočníkem Petrem Sýkorou.

Jeho slova se znovu potvrdila. První branku vstřelil právě on. Za dvě a půl minuty Energie vyrovnala, když zmatku před náhradníkem v pardubické brance Koutským využila dvojice útočníků Košťál Pech. O výhře domácích tak nerozhodoval Sýkora, ale přesilovky domácích.

Ještě v první třetině se Rolínkem dostali znovu do vedení z přesilovky pět na tři, na začátku druhé třetiny zvýšil pardubický náskok Havíl.

Energie ve využívání přesilovek za Východočechy zaostávala, největší tutovku propásl útočník Skladaný.

Ještě větší smůlu měl ale Pech, který trefil minutu před druhou přestávkou jen tyčku. Kontaktní gól se podařilo Karlovým Varům dát až v 49. minutě, kdy si s Hlinkovou pětkou parádně pohrál Tvrdek. To hosty pořádně nastartovalo, domácí tým zatlačili před jejich branku.

Pak ale přišel gól pardubického Čáslavy a bylo hotovo. "Záměry, se kterými jsme šli do utkání, nám nevyšly. Pět našich vyloučení v první třetině domácí nastartovalo a v přesilovkách si věděli rady líp než my. Pomohla jim i osobnost Petra Sýkory, na vítězství má velký podíl." řekl po utkání karlovarský kouč Venera.