Skrumáž v utkání Karlovy Vary - České Budějovice. | foto: ČTK

Karlovarští hokejisté mají problém, klesli na dno baráže

• 2
Za sebou polovinu baráže a vyhlídky nevalné. Pokud ve druhé polovině nezískají mnohem více bodů, nemusí to stačit na záchranu. Rozhodly o tom víkendové porážky s účastníky první ligy, hlavně včerejší domácí s Českými Budějovicemi. Hokejisté karlovarské Energie jsou blízko sestupu.

Tuto početní teorii podporují statistiky. Baráž se v současném formátu čtyř týmů hraje od sezony 2012/2013. Z výsledků vyplývá, že dosud bylo na postup nutno uhrát alespoň dvacet bodů, právě tolik získaly Vary loni. A jednoduché počty říkají, že ve druhé polovině baráže musí získat minimálně třináct bodů, v té první nasbíraly pouhých sedm.

Motor oplatil porážku

Nedělní porážka s Českými Budějovicemi 1:2 znamená pád na poslední místo tabulky. ̈Přitom měly Vary duel rozehraný skvěle, už po čtyřiceti sekundách se dostal z pravé strany do pásma Mikulík, na první pokus neuspěl, napodruhé už Kváču prostřelil. Ovšem Motor skóre otočil.

„Sice jsme v prvním střídání dali gól, pak jsme se ale v prvních dvou třetinách potýkali s velkou nedisciplinovaností, měli jsme devět vyloučení a soupeř toho využil,“ popisoval zklamaný karlovarský asistent trenéra Mikuláš Antonik.

V čase 16.31 minuty totiž vyrovnával Pajič a obrat dokonal ve 28.02 Čermák. Byla to využitá přesilovka, když pět předchozích karlovarská Energie ustála.
Ještě ale bylo dost času s výsledkem něco udělat, žel se nepodařilo.

„V poslední třetině jsme se snažili s výsledkem něco udělat, soupeř ale dobře bránil a bylo těžké se prosadit,“ posteskl si Antonik.

Českobudějovický Motor tak oplatil Varům porážku z domácího ledu, vrátil se do hry a poslal Energii na poslední místo barážové tabulky.

„Na naší straně obrovská spokojenost. Kdybychom ho nezvládli, mohl to pro nás být klíčový zápas. Jsme rádi, že zůstáváme ve hře a pořád je tu šance na postup,“ radoval se asistent trenéra Martin Štrba.

V úterý Energie hostí Duklu Jihlava.

Z Jihlavy přivezli bod

V pátek Jihlava porazila Karlovy Vary 3:2 po samostatných nájezdech a bez porážky se udržela v čele skupiny. O výhře Dukly rozhodl Adam Zeman. Dvě branky vstřelila Jihlava v přesilových hrách.

„Jihlava začala zápas lépe, ale pak se to překlopilo spíše na naši stranu. Ve třetí třetině jsme šli do vedení, ale Jihlava v přesilovce dokázala srovnat. Ta střela byla tečovaná naším hráčem o hokejku,“ komentoval základní hrací dobu Mikuláš Antonik, asistent karlovarského kouče.

Zápas se prodlužoval. V polovině nastaveného času vstřelila Dukla branku. Jiránek nahrnul puk před Honzíka, kotouč do sítě dotlačil Seman. Rozhodčí trefu neuznali pro postavení domácího hráče v brankovišti.

V nájezdech rozhodl Zeman střelou, která se otřela o tyč. Domácí proměnili všechny nájezdy. Čachotského branku, který jel první, musel přezkoumat videorozhodčí. Vary uspěly dvakrát, trefili se Rohan a Ondřej Beránek.

„Je škoda, že když už se nám v nájezdech podaří vstřelit dvě branky, že soupeř dá tři,“ litoval po utkání Antonik.