Martin Jandus ze Sparty odchází po bitce v zápase s Kladnem do šaten.

Martin Jandus ze Sparty odchází po bitce v zápase s Kladnem do šaten. | foto: ČTK

Hokejisté Sparty porazili Kladno, v pohárovém čtvrtfinále vyzvou Liberec

• 1
Sparťanští hokejisté porazili v závěrečném pohárovém zápase Kladno 3:1 a vyhráli skupinu A. Premiérovými dvěma góly v dresu Pražanů se na tom podílela nejvýraznější letní posila Roman Horák.

„Jsem rád, že jsem se konečně trefil. Když se přijde do nového klubu, tak se chcete ukázat. Jsem rád, že jsem mohl týmu pomoct góly a vyhráli jsme,“ pochvaloval si Horák, který se do české extraligy vrátil ze švédského Växjö.

Sparta se tak ve čtvrtfinále utká s Libercem, poslední dvojici pro play off tvoří Plzeň a Litvínov. Již ve čtvrtek se rozhodlo o tom, že o postup do semifinále budou bojovat Třinec s Hradcem Králové a Pardubice se Zlínem. Vyřazovací část začíná v pondělí.

Sparta o své výhře rozhodla již v první třetině, ve které měla výraznou převahu a vypracovala si dvoubrankový náskok. Ve 4. minutě otevřel skóre Dvořáček, následně přidal svůj první gól v dresu Pražanů Horák. Dvakrát navíc pomohla kladenskému brankáři Košarišťanovi tyč.

Ve druhé části úroveň hry klesla, prvoligoví Rytíři měli i šance, místo snížení ale opět inkasovali. I díky další asistenci Kvapila, jenž nastoupil v přípravě poprvé, se opět prosadil Horák.

V 54. minutě sice snížil v oslabení Melka, ale Sparta i s osmi juniory v sestavě zápas úspěšně dovedla do vítězného konce.

„První třetina se nám celkem povedla, i mladší hráči hráli slušně. Druhá už byla slabší a přišlo mi, jako bychom začali malinko machrovat. Kladno se samozřejmě zlepšilo a třetí třetina už byla unavená, už to nemělo tempo a zápas ztratil náboj,“ řekl trenér Sparty Miloslav Hořava.

Hokejový Pohár Generali České pojišťovny

6. kolo

Skupina A

HC Sparta Praha - Rytíři Kladno 3:1 (2:0, 1:0, 0:1)

Branky: 03:08 Dvořáček (Pšenička), 07:58 Horák (Kvapil), 33:42 Horák (Forman, Kvapil) - 53:50 Melka (Hlava). Rozhodčí: Lacina, Pilný – Ganger, Klouček. Diváci: 1 511.

HC Sparta Praha Neužil (30. Cichoň) – Jeřábek, M. Jandus, Poizl, Košťálek (C), Dvořák (A), Prchal – Kvapil, Horák, Forman – Zikmund, Vitouch, Dvořáček (A) – Hašek, Konečný, Pšenička – T. Jandus, Prymula, Slavíček.

Rytíři Kladno Košarišťan (Stahl) – Kehar (A), Zelingr, Ticháček, Sorokin, Mikliš, Funk – Guman, Kubík, Urban – Melka, Račuk (C), Hlava – Jelínek, Pitule (A), Šapovaliv – Routa, Filip, Š. Bláha.