Zlín - Kladno: Zeman (vpravo) a Malenovský

Zlín - Kladno: Zeman (vpravo) a Malenovský - Zlínský útočník Marek Malenovský se snaží dostat ke kladenské brance, v cestě stojí Jiří Zeman. | foto: Dalibor Glück, MF DNES

Hokejovému Zlínu už uniká i předkolo

• 10
Zlín - Dlouhých 7 minut a 14 vteřin uplynulo v poslední třetině, než byli zlínští hokejisté zase v plném počtu. Kvůli obrovské nedisciplinovanosti v souboji s Kladnem výrazně poklesly jejich šance na předkolo play-off. V utkání dvou kandidátů na vyřazovací části prohráli 2:5 a ztrácejí už 10 bodů.

„Zbývá ještě spousta zápasů, nic nevzdáváme,“ utěšuje se zlínský brankář Radovan Biegl. „Ale je pravda, že od souboje s Kladnem jsme se chtěli odrazit,“ přiznal domácí trenér Rostislav Vlach.

Zlínská série vyloučených začala už v závěru druhé třetiny, kdy na trestnou lavici putoval za úmyslné posunutí branky obránce Ďurák. Postupně jej následovali Klouček, na čtyři minuty Filip Čech a nakonec kapitán Okál. Jeho trest za hákování v útočném pásmu byl osudný.

Kladno dostalo dvouminutovou výhodu pěti proti třem, kterou po obrovském náporu využilo. Zlomový gól na 3:2 vstřelil Diviš.

„Zlín se dobře bránil, ale utahali jsme ho,“ pochvaloval si kladenský kapitán Pavel Patera, který připravil vítěznou trefu. Jeho pětka svírala soupeře 70 vteřin, než skórovala.

Domácí se po inkasované brance zlomili a nebyli schopni odporu. Naopak v pohodě hrající Kladno náskok navýšilo. „Ale nemyslím si, že bychom Zlín odstranili z boje o play-off. Každý může porazit každého, v tříbodovém systému není nic jistého,“ upozornil asistent kladenského trenéra Petr Kasík.