Momentka z přípravného duelu Sparta vs. Jižní Korea (modrá) | foto: Michal Šula, MAFRA

Přípravy: Sparta padla s Korejci, Zlín vyhrál na ledě Slovanu Bratislava

• 11
Hokejisté pražské Sparty prohráli na úvod Mountfield Cupu s korejským reprezentačním týmem 1:2 v prodloužení, přestože od začátku utkání vedli. Zlín načal svou novou kapitolu vítězně, když ve svém prvním přípravném duelu uspěl na ledě bratislavského Slovanu po výsledku 6:4.

Pražané ve svém bývalém působišti v Tipsport Areně vedli od třetí minuty po gólu Petra Kumstáta. Silnější sestava oproti úvodnímu vystoupení v přípravě na ledě v Liberci, kde Sparta vyhrála 4:3 v prodloužení, ale nedokázala přidat další trefy. Gólman Matt Dalton se překonával a výrazně přispěl k obratu.

Zlín pod novým názvem Aukro Berani a výměně klubového vedení uspěl na ledě účastníka KHL, kde vedl po dvou třetinách už 5:2. Nakonec ustál i závěrečný nápor domácích.