Český útočník Tomáš Rolinek (uprostřed) v dresu ruské Ufy v zápase s Chomutovem. | foto: Libor Zavoral, ČTK

Útočník Rolinek zařídil dvěma góly výhru hokejistů Ufy v Chomutově

• 23
Hokejisté Ufy vyhráli díky dvěma trefám českého útočníka Tomáše Rolinka přípravný duel na ledě extraligového nováčka Chomutova 3:1. Kladno poprvé v přípravě vyhrálo a to v Pardubicích 5:1. Plzeň sice prohrávala na ledě prvoligového Berouna, ale nakonec zápas otočila na vítězných 3:2.

Ambiciózní klub KHL Ufa se představil v Chomutově s oběma českými reprezentanty - stabilní oporou Miroslavem Blaťákem a posilou z Magnitogorsku Rolinkem.

Severočeši sice od 22. minuty vedli, když se v oslabení prosadil Sikora, ale Salavat Julajev výsledek rychle otočil. Za 74 vteřin vyrovnal Gluchov a za dalších 79 vteřin skóroval Rolinek, který po objetí branky překonal gólmana Řehoře. Kapitán české reprezentace pak 12 vteřin před koncem při power-play potvrdil výhru do prázdné branky.

Kladno po čtyřech porážkách, z nichž jedna přišla až po nájezdech se Lvem Praha, v Pardubicích kralovalo. Na konci úvodní části dostal Rytíře do vedení Valský, v druhém dějství překonal Salfického dvakrát Hovorka a Dalecký s Lukáčem zařídili pro Středočechy ve třetí třetině už pětibrankový náskok. Čisté konto pokazil Cháberovi v 58. minutě v přesilovce Brendl.

Plzeň v Berouně dvakrát prohrávala. Na trefu Kořínka v úvodní části odpověděl Dan Růžička, v závěru druhé části vrátil Medvědům vedení Tomáš Doležal. V závěrečném dějství ale nepřipustili překvapení Lev a Vlasák.