Radost hokejistů Komety.

Radost hokejistů Komety. | foto: Anna Vavríková, MAFRA

Musíme krotit naše emoce, hlásí poučení hokejisté brněnské Komety

• 21
Čím víc se blíží svému mistrovskému snu, tím víc musí ovládat své emoce. Hráči brněnské Komety po druhé semifinálové bitvě proti Spartě na vlastní kůži poznali, že play-off už není jenom o hokeji. Brňané se v ní nedokázali vyrovnat s pocitem křivdy z úvodu utkání.

"Zápas ovlivnila brzká vyloučení. Byla tam spousta oslabení, a to byla to voda na mlýn Sparty," přemítá kapitán Komety Leoš Čermák. Šanci na reparát mají modrobílí v neděli a v pondělí, kdy budou mít výhodu domácího prostředí.

Právě zkušený lídr Brňanů ve čtvrtečním zápase často diskutoval s arbitry a dohromady si připsal osm trestných minut. "Musíme se z toho poučit a vyvarovat se vyloučení," sděluje Čermák. Sparťané totiž dvakrát přesilovku zužitkovali a nakonec díky povedené první třetině vyhráli 3:0.

"Nevěnovali jsme se hokeji. Místo toho jsme začali žduchat, sekat a oplácet. Kdybychom to nedělali, tak první třetina dopadne úplně jinak," přiznává se forvard Jan Káňa.

Brněnského trenéra Vladimíra Kýhose alespoň může těšit, že i přes porážku si jeho svěřenci dokázali vytvořit několik tutovek. A že by si podrážděnost z posledního semifinálového mače přenesli i do domácí Kajot Areny? "Ale ne, to se rozleží," mávne rukou Kýhos.

"Musíme udržet nervy a hrát v pěti. Mančafty jako Sparta to umí potrestat. Ne vždy to ale člověk ovlivní," naráží kouč Brňanů na čtvrteční výkon sudího Šindlera. Právě on s kolegou Jeřábkem už pykali za chybné verdikty ve čtvrtfinálovém zápase Vítkovic se Spartou. "Rozhodčích máme dost a zrovna ti, co dostali trest při zápase Sparty, ji pískají znovu," diví se Kýhos.

"I teď sudí zápas nezvládli a i díky nim to bylo tak nervní," obhajuje své svěřence zarostlý stratég. "Po pravdě jsme ale udělali několik faulů." Prohřešků a zbytečných výlevů se chce doma Kometa vyvarovat. "Musíme být tvrdší, ale stále disciplinovaní," burcuje nejproduktivnější hráč Brňanů Vojtěch Němec.

Semifinálová série se Spartou zatím nápadně připomíná tu čtvrtfinálovou s Plzní. I tehdy se hokejisté na jih Moravy přesouvali za stavu 1:1 na zápasy. Po brněnských duelech bylo skóre 2:2. "Spíš bych ale teď bral, aby to bylo 3:1," usměje se Němec. Zda se jeho přání splní, bude jasno v pondělí večer.