Rostislav Vlach

Rostislav Vlach | foto: Luděk Ovesný, MAFRA

Na předkolo by mělo stačit sedmdesát bodů, tipuje zlínský kouč Vlach

• 13
9, 19, 23. Bodový zisk extraligových hokejistů Zlína v jednotlivých čtvrtinách stoupá, stejně jako jejich šance na obhajobu titulu po zpackaném začátku sezony. Před dnešním startem závěrečné čtvrtiny extraligy na ledě předposlední Mladé Boleslavi dělí tým kouče Rostislava Vlach od elitní desítky už jen horší skóre.

„Doufejme, že po lepším období nepřijde stagnace výkonů a kluci k tomu přistoupí jako ve třetí čtvrtině,“ přeje si Vlach. „Nechat se uspokojit, myslet si, že to půjde samo, by byla velká chyba. Bude to daleko těžší.“ Extraliga míří do finiše. Jste z toho nervózní? Nejsme, i když víme, že to není ideální a je potřeba udělat body. A pokud možno tak, abychom měli klid co nejdříve.

Jednou už jste se dotáhli na desítku, ale pak vám rychle zase utekla. Připomínal jste to hráčům?
Měli jsme zraněné, nemocné. Ale v některých zápasech nebylo nasazení, jaké by mělo být. K povinnostem musí každý přistupovat na sto procent v každém zápase, ne v jednom ano a ve druhém třeba na osmdesát procent. V naší situaci je to málo.

Tipnete si, kolik bude stačit bodů na předkolo?
Těžko říct, protože je to kolem desátého místa extrémně vyrovnané a možností je hodně. Ale jsem přesvědčený, že 70 bodů by mělo stačit. Budeme se snažit bodovat v každém zápase.

Až na nedělní reprízu finále s Brnem se v příštích pěti kolech střetnete jen s přímými konkurenty o desítku.
Období do reprezentační přestávky může leccos naznačit. Bilanci vzájemných utkání musíme sledovat, protože může rozhodovat. Když ji budeme mít lepší, je to ve srovnání se soupeři bod navíc.

Před výjezdy říkáte, že berete každý bod. Stačil by vám i jeden z Boleslavi?
Za dva budeme rádi, za tři budeme šťastni úplně. Nesmíme nic podcenit, první zápas jsme s nimi měli dost problémů, další dva jsme vyhráli, ale také jsme v nich ztráceli 0:2. Nesmíme se dívat, jak hráli předtím, v jaké formě jsou. Důležitý bude poctivý přístup.

Po delších prodlevách se dostáváte pomaleji do tempa. Nezkusili jste změnit přípravu?
V úterý jsme zařadili hru pět na pět. Chtěli jsme namodelovat zápas.

Až na obránce Horáka trénovali všichni hráči. Nastoupí už Řezníček se Svobodou?
Řezníček měl problém s ramenem a nechce ještě riskovat, aby se mu to podruhé neobnovilo, takže do konce týdne ještě hrát nebude. Svoboda byl ve čtvrtek poprvé po týdenní nemoci na ledě a do Boleslavi nepojede. Ale chce být připravený na neděli proti Brnu. Je to mladý kluk, kterému nevadí, když do toho naskočí rovnýma nohama. Ale už je to druhý zdravotní problém za měsíc. Je to škoda, protože je to hráč, kterého potřebujeme.