Helma litvínovského brankáře Pavla Kantora.

Helma litvínovského brankáře Pavla Kantora. | foto: ČTK

Černá litvínovská série neskončila kvůli sporné last minute trefě

• 2
Prokletí trvá. Úmorných patnáct zápasů v řadě a 7,5 let hokejisté Litvínova na zlínském stadionu v extralize nevyhráli, v pátek přišli o naději gólem pouhých 38 vteřin před koncem. A padli 2:3.

Vítězný zásah Kubiše byl kontroverzní. Hostující brankář Kantor, který chytal prvně v sezoně, po něm hodil vzteky lahví.

„Myslím, že opakovanými dorážkami došlo k sérii ataků na hůl našeho brankáře, který pak neměl možnost chytat. Tak jsem to viděl ze střídačky,“ nabídl svůj pohled litvínovský kouč Radim Rulík.

Kubiš rozhodující branku za záda ležícího Kantora dostrkal, sudí se pak dlouho radili a přes vehementní protesty hostujícího kapitána Trávníčka ji uznali.

On-line

Třinec vs. Litvínov sledujte podrobně.

„Nevím, proč si stěžovali. Třeba tam něco sporného bylo, ale nejsem si jistý,“ povídal zlínský útočník a hrdina Pavel Kubiš.

Kantor poprvé kapituloval po ráně Rihardse Bukartse zpoza kruhů v čase 5:49. Verva ve 2. třetině srovnala ve vlastním oslabení, když Černý obkroužil branku a jeho střelu dorazil zblízka Hanzl.

Zlín vedl i podruhé, po krásně vyřešeném přečíslení skóroval prakticky do prázdné branky druhý z bratrů Bukartsů Roberts. Jenže hosté i podruhé kontrovali, po rychlé akci z mezikruží srovnal Lukeš. Běžela 57. minuta. Na třetí vedoucí gól domácích už neměl Litvínov čas odpovědět. Naposledy tak ve Zlíně vyhrál v lednu 2010.

„Dostali jsme dvě zbytečné branky, oběma se dalo předejít. Za první mohla špatná organizace hry ve středním pásmu, při druhé nám ujeli z obranné třetiny. Speciálně jsme se na to chystali, ale bohužel jsme nedostřídali,“ litoval Rulík. Litvínov na Moravě zůstává, už dnes v 17 hraje v Třinci.