Vítkovický brankář Patrik Bartošák, ilustrační foto

Vítkovický brankář Patrik Bartošák, ilustrační foto | foto: ČTK

Vítkovičtí souboj o druhé místo prohráli. Bartošák skuhral na defenzivu

• 0
Kdyby uspěli, mohli by zvýšit hokejisté celku Vítkovice Ridera náskok na Hradec Králové až na pět bodů. Jenže ve 37. kole extraligy na východě Čech prohráli 0:4 a klesli ze druhé na třetí příčku. Za Hradcem Králové teď zaostávají o jeden bod.

„Nehráli jsme tak organizovaně v defenzivě, jako jsme hráli v předchozím zápase doma s Plzní,“ konstatoval vítkovický brankář Patrik Bartošák. „Navíc Hradečtí nám dali lekci z produktivity, když ve druhé třetině během pár minut využili pár svých šancí,“ podotkl Bartošák.

Ten si vybral smůlu v momentě, kdy si srazil do branky puk odražený od zadního mantinelu. „Odrazilo se mi to od brusle,“ řekl gólman ostravského celku.

Vítkovičtí si však v pátek připsali také jedno vítězství. Klubovou soupisku totiž rozšířil teprve 16letý talent Jaromír Pytlík. O útočníka, který hraje druhou ligu ve Žďáru nad Sázavou a v 15 zápasech nasbíral 15 bodů, totiž stálo více extraligových klubů.

„O to větší radost máme, že si vybral právě naši organizaci. Je jedním z nejlepších hráčů ročníku 2001 v Česku,“ řekl generální manažer Vítkovic Jakub Petr.