Tomáš Netík z Třince překonává brankáře Liberce Jána Lašáka při trestném...

Tomáš Netík z Třince překonává brankáře Liberce Jána Lašáka při trestném střílení. | foto: ČTK

Netík: Doplatili jsme na vyloučení. To moje rozhodující mě mrzí

• 1
V prodloužení se nechal zbytečně vyloučit a Chomutov v následné početní výhodě rozhodl o svém druhém vítězství ve čtvrtfinále hokejového play-off. I kvůli chybě Tomáše Netíka je Třinec po úvodních domácích zápasech v nepříjemné situaci. "Moc mě to mrzí, je to velké zklamání," říká útočník.

První třetina byla i ve druhém střetnutí z vaší strany výborná, ale znovu jste prohrávali. Bylo to frustrující?
Nebylo to příjemné. Ta třetina byla podobná jako v tom středečním utkání. Po ní jsme však tentokrát naskočili, konečně jsme to protrhli, hráli jsme hokej, jaký jsme chtěli, vedli jsme 3:1, ale nedisciplinovaností jsme soupeře dostali zpátky do hry.

Takže jste doplatili na vyloučení?
Ano. Jednoznačně. Při hře pět na pět jsme lepší, ale bohužel nás trestají v přesilovkách. Po třetím gólu jsme měli pět vyloučení do konce třetiny a soupeř vyrovnal.

Vás rozhodčí vyloučili v prodloužení a Vladimír Růžička dal vítězný gól.
Moc mě to mrzí, jsem na sebe strašně naštvaný. Dohrával jsem souboj s Michalem Vondrkou a sudí to posoudili jako faul, to se stane. Oni dávají góly z přesilovek a my je do nich pouštíme. Teď už musíme ty zápasy začít vyhrávat.