Autor druhé třinecké branky Martin Růžička. | foto: ČTK

Finále play off: Liberec promarnil vedení, Třinec vede v sérii 2:1

• 191
Hokejisté Třince vedou ve finálové sérii play off s Libercem 2:1 na zápasy. Dokázali totiž využít domácí prostředí a přestože v utkání prohrávali, nakonec ho dovedli k vítězství 4:1. Rozhodli o tom dvěma góly na konci druhé třetiny, ten rozhodující si připsal kanonýr Martin Růžička. Další duel se ve Slezsku hraje v úterý.

Třinec - Liberec 4:1

Liberci se podařilo dostat do vedení v 10. minutě, kdy Kvapil na vlastní modré vystihl domácí souhru, ťuknul si puk po levém křídle dopředu a když ho dojel, tak před Hrubcem předvedl, jak šikovné ruce má. Krásným blafákem otevřel skóre.

Domácí reagovali zvýšenou aktivitou, ale do vyložených šancí se nedostávali. Vyrovnání přišlo až v čase 35:33, kdy se Ciencala protáhl po pravém křídle a nachytal hostujícího gólmana Willa povedeným bekhendovým blafákem k bližší tyči.

A nebylo to všechno, za tři minuty domácí výsledek otočili. Po pouhých 18 vteřinách přesilovky: získali puk v rohu útočného pásma, Vrána s ním vyjel a přihrál na levý kruh volnému Růžičkovi. Pro něho už nebyl problém bez přípravy umístit kotouč přesně k tyči.

Myšlenky Bílých Tygrů na vyrovnání rychle zažehnal po změně stran Adamský, jenž po minutě a půl zvyšoval na 3:1 - po samostatném úniku, do nějž ho vyslal Svačina. Zkušený útočník zakončoval pod horní tyčku.

Liberec se už zpátky do hry nevrátil, zbrzdil ho i zbytečný faul Filippiho v útočné třetině. Třinec byl až do konce utkání aktivní a nedovolil soupeři utkání zdramatizovat. Při závěrečném pokusu Severočechů o power play navíc přídal čtvrtou trefu Polanský. I díky ní se mohou Oceláři v úterý dostat do trháku.

Václav Varaďa (Třinec): „Pro nás je to důležité vítězství v sérii, která ale nekončí. Myslím, že začátek jsme měli slušný. I když za celou první třetinu měli Liberečtí pouze dvě střely, jedna skončila v bráně, druhá na tyči. To nás malinko utlumilo. Jsem rád, že to kluci nezabalili a neustále pracovali.“

Filip Pešán (Liberec): „Dneska bylo na ledě pouze jedno mužstvo. My jsme sice dlouhou dobu vedli 1:0, ale bylo to nezasloužené vedení. I když jsme mohli dát na 2:0 do prázdné brány, to byla přesně ta chvíle, kdy si tím výkonem nezasloužíte odskočit. Bylo by to nespravedlivé.“

HC Oceláři Třinec - Bílí Tygři Liberec 4:1 (0:1, 2:0, 2:0)

Branky: 35:33 Cienciala (Galvinš, Hrubec), 38:26 Růžička (Vrána, Marcinko), 41:28 Adamský (Svačina), 57:32 Polanský (Svačina) - 9:08 Kvapil . Rozhodčí: Pavel Hodek, Adam Kika - Jiří (hlavní) Ondráček, Daniel Hynek. Diváci: 5400. Stav série: 4:2

HC Oceláři Třinec: Hrubec - Gernát, Roth - Galvinš, Musil 8 - Doudera, Husák - Cienciala - Chmielewski, Růžička , Vrána - Hrňa, Marcinko, Werek - Adamský, Dravecký, Polanský - Kovařčík, Kovařčík , Svačina

Bílí Tygři Liberec: Will - Derner, Kolmann - Hanousek, Šmíd - Stříteský, Ševc - Doherty - Birner, Hudáček, Lenc - Filippi, Kvapil, Valský - Jelínek, Krenželok, Zachar - Ordoš, Redenbach, Vlach