Chomutovský Ivan Huml právě překonal olomouckého brankáře Martina Faltera.

Chomutovský Ivan Huml právě překonal olomouckého brankáře Martina Faltera. | foto: Petr Bílek, MF DNES

Huml po veleobratu: V mužstvu je bojovný duch, ale můžeme být výš

• 0
Na obraty jsou chomutovští hokejoví Piráti v poslední době docela machři, ale dvougólový útočník Ivan Huml z toho neskáče nadšením. „Dva body jsou zlaté, takový obrat se nestává často. Ale musíme se zaměřit na to negativní, takových zápasů máme strašně moc, a to není dobře,“ vadilo mu po pátečním extraligovém vítězství s Olomoucí 5:4 po nájezdech. Piráti obraceli na z 0:1 na 2:1 a pak z 2:4.

Co je negativní?
Náš výkon ve 2. třetině. A kolik dostáváme gólů. My se strašně nadřeme, abychom získávali body, u nás doma musíme dát 5-6 gólů, abychom vyhrávali. A to se nebude dařit celou sezonu. Naše defenziva není taková, jakou bychom si představovali. Máme se nad čím zamyslet, rádi bychom doma získávali tři body, to se nám taky nepovedlo dlouho.

Druhou třetinu jste ztratili 0:3. Proč?
Naše hra byla hrozná, horší třetinu jsme letos snad nesehráli, byli jsme pomalejší, slabší, prohrávali jsme souboje. Můžeme být rádi, že skončila jen 0:3, výkon s extraligou neměl nic společného. Od trenérů o tom ještě uslyšíme. Do 3. třetiny jsme šli s tím, že není co ztratit, že musíme na ledě nechat všechno. Makali jsme, napadali, Olomouc začala mít problémy. Vyústilo to ve vyrovnání.

Trefil jste se vy při power-play a Vondrkova přihrávka zpoza branky vypadala geniálně.
Neměli jsme to dohodnuté, vyplynulo to ze situace. Ale po zápase Michal říkal, že tušil, že tam někdo bude. A já mu říkal, že jsem tušil, že to udělá. Ale tohle je o náhodě, nahrávka naslepo, šla mi přesně na hokejku. Je to k zasmání. Překvapil celou obranu Olomouce, já měl snadnou práci.

Prostřídali se vám brankáři, co vy na to?
Pro naše gólmany je to těžké, my jim moc nepomáháme, dostáváme hrozně branek. Víme o tom, mluvíme o tom, ale nedaří se nám to změnit. Oslabení máme špatná, to je naše slabina od začátku sezony. Víme, že nehrajeme na potenciálu, kde můžeme, to nás mrzí. Ale musíme bojovat dál. Je vidět, že v týmu bojovný duch je, otočili jsme dvě utkání za sebou. Takže síla tady je. Ale ty detaily, abychom vyhrávali za tři body, nám chybí. Sezona ještě bude dlouhá, musíme na tom zapracovat.

Jak uspět i venku? Hrajete v neděli ve Zlíně.
Předvést výkon jako dnes v 1. třetině. Zodpovědně dozadu, Olomouc jsme přehrávali, nedostávala se do šancí. S tím můžeme porazit kohokoli. Ale na venkovních hřištích se nám nedaří hrát kvalitních 60 minut, třeba jen čtyřicet. Výpadky jako ten dnešní nám prohrávají zápasy.