Radost zlínských hokejistů v duelu s Libercem. | foto: ČTK

Poslední Zlín si lehce vylepšil pozici. V přehrávce porazil Liberec

• 13
Zlínští hokejisté v posledních zápasech ukazují zlepšení i touhu po setrvání v extralize. V předehrávce 51. kola doma zdolali Liberec 5:3. Na předposlední Kladno však mají stále velkou ztrátu. Po dnešním úspěchu je to jedenáct bodů.

Po necelých třech minutách tečoval Štibingrovo nahození Klapka a Kašík musel zasahovat betony. Zanedlouho už šel Liberec do vedení. Pronikajícímu Rychlovskému sice puk ujel, přesto ale pod Kašíkovými betony prošel do branky.

Zlín si velkou možnost vytvořil při vlastním oslabení, zakončení Veselého skončilo po teči těsně nad horní tyčí branky. Podobná situace se opakovala i při vyloučení Okála, Veselého tentokrát zastavil pohotový Pavelka. Pět sekund před koncem první třetiny domácí vyrovnali. Šedivý v šanci fauloval Michasjonoka a nařízené trestné střílení ruský útočník bekhendem proměnil.

ONLINE: Zlín - Liberec

Zápas jsme sledovali v podrobné online reportáži

Obrat dokonali Berani ve 26. minutě. Pavelka sice zlikvidoval střely Köhlera s Hejcmanem, na pokus zlínského kapitána Kubiše mezi betony ale nestačil. Berani ožili a v polovině druhé části přidal třetí gól osamocený Gazda. Čtyřiadvacetiletý obránce se po přihrávce Michasjonoka trefil podesáté v sezoně.

Zlepšený výkon potvrdili domácí také v přesilovce. Zabusovs nejprve zblízka mířil do tyče, vzápětí při tlaku dorazil puk do sítě Mallet. Francouzský křídelní hráč pak málem skóroval podruhé, Pavelka jej vychytal koncem betonu.

Liberec si zkraje třetího dějství zahrál přesilovku čtyři na tři, Filippiho ránu z první ale lapačkou zneškodnil Kašík. Severočeši snížili až v 50. minutě, kdy se skrytou střelou po nabídce Šmída prosadil Šír.

Zlín odpověděl z přečíslení. Hejcmanův pokus dorazil za Pavelku Kubiš a zaznamenal druhou trefu v zápase. Bílí Tygři poté znovu zkorigovali stav zásluhou příklepu Šedivého. V závěru ještě Filippi nastřelil tyč, liberecké porážce to ale nezabránilo.