Martin Hanzal

Martin Hanzal | foto: Slavomír Kubeš, MAFRA

Ztratit takový náskok? To je až trapný, přiznal budějovický Hanzal

• 4
Po šesti minutách vedli budějovičtí hokejisté 3:0, a stejně nemají ani bod. Zlínské tornádo je smetlo šesti góly. Domácí centr Martin Hanzal byl tak po domácím utkání hodně zklamaný. Nehledal však důvody prohry u soupeře, ale koukal na hru svého týmu.

Jak se dá prohrát zápas z vedení tři nula tři šest? Je to katastrofa?
Dá se říct, že jo. Řekli jsme si, že na ně vlítnem, a to se nám povedlo. Takové zápasy prostě nemůžeme ztrácet. Při naší pozici v tabulce si tohle nemůžeme dovolit.

Co se stalo s vaším týmem ve druhé třetině?
Oni dali na konci první třetiny gól na tři jedna. My jsme se ale trochu uspokojili. Soupeř pak přidal a otočil to. Vést tři nula v první třetině a prohrát tři šest, to je až trapný.

Hodně branek padlo po střelách od modré. V čem byl problém?
Dávali hodně gólů z přesilovek. Mají nacvičené, že rána nemusí být tvrdá. Že musí puk dostat skrz houšť hráčů. Mají tam dva tři před brankou. Tak dnes góly v hokeji padají. Měli bychom si z toho vzít ponaučení. Střílet skrz v přesilovce a mít dva tři hráče před brankou. Dát takové góly, jako dávali oni.

Když se přestane dařit vaší lajně, měli by dávat góly ostatní.
Nechtěl bych to stavět tak, že je tady naše lajna. My jsme tým.

Byla hra soupeře v pořádku, když vás u své branky chytali a neustále drželi?
To je prostě hokej. Začali jsme dobře a oni nám to chtěli znepříjemnit tím, že do nás půjdou. To se jim povedlo. My jsme se nechávali vyprovokovat a měli jsme zbytečné fauly. Oni nás za to potrestali. To byla jen voda na jejich mlejn.

Ve druhé třetině tam byla situace, že jste možná vstřelili gól. Rozhodčí ale záznam kontrolovat nešli. Jak to bylo?
Neviděl jsem to. Jen jsem slyšel, jak cinkla tyčka. Pak jsem se ptal rozhodčího, jestli to zkontrolují. On řekl, že to gól nebyl. Pak jsem to viděl. Puk se zastavil na čáře a gól nebyl.