Hamrlík připravil Spartě první domácí prohru

• 64
Praha - Zlín pokazil oslavy Sparty, která před utkáním 29. kola extraligy křtila knihu vydanou 'Naše krev je Sparta'. Díky brance Romana Hamrlíka v prodloužení zdolal druhý tým tabulky jejího lídra 2:1. Úřadující mistr snížil ztrátu na Spartu na čtyři body a připravil jí první domácí porážku v sezoně.

Sparta - Zlín 1:2 v prodl. (0:1, 0:0, 1:0 - 0:1)

Sparťané nastoupili již s novou posilou Josefem Strakou, který přišel ve čtvrtek z Plzně a dnes se zařadil do čtvrtého útoku s Oleszem a Kotrlou. Zlín se musel obejít bez gólmana Murína, ale jeho kolega Altrichter ho kvalitně zastoupil. V úvodu měli výhodu hosté, protože na trestnou lavici putoval Dobroň, ale hráči Hamé ji nevyužili.

Poté převzala iniciativu Sparta, ale Výborný, ani tvrdou střelou Řezníček Altrichtra nepřekvapili, domácí se neprosadili ani při vyloučení Romana Hamrlíka. Na druhé straně zahrozil Leška, ale více šancí měla i nadále Sparta. Kratěna i Chabada však mířili nepřesně. V závěru úvodní třetiny putoval navíc Chabada na trestnou lavici a Balaštík přesnou střelou k tyči jeho faul potrestal.

I v úvodu druhé části odolával Altrichter náporu. Nejdříve ho při signalizovaném vyloučení nepřekonal Nedvěd a v přesilové hře mířil vedle Řezníček. Zlín měl nebezpečné brejky, Blaťák pálil v oslabení a Okál na Pöpperleho také nevyzrál. Hosté pak přečkali i Noskovo vyloučení, Nedvěd nevyužil Tesaříkovy chybné rozehrávky a tísněný Kašpařík nepřekonal ani ležícího zlínského brankáře. Na druhé straně měli šance Barinka a v početní převaze Erat.

V úvodu třetí třetiny ještě neuspěl Ton, ale po jeho akci vyrovnal v 45. minutě Chabada. Oba týmy pak hrály především ze zabezpečené obrany. Deset minut před koncem se dostal do dobré pozice Okál, ale bekhendem těsně minul. Sparta zase nevyužila přesilovku a prodloužení neodvrátily ani možnosti Pilaře s Chabadou. V úvodu nastavení sice měla více ze hry Sparta, ale v poslední minutě rozhodl po úniku s Čajánkem Roman Hamrlík.

Marian Jelínek (Sparta): "Viděli jsme nadprůměrný extraligový hokej. Porážku jsme si trošku zavinili sami, protože jsme hráli na malých prostorech a neroztáhli hru po celé ploše. Druhým důvodem prohry byly neúspěšné přesilové hry. Naše úspěšnost v nich není vysoká."

Jaroslav Stuchlík (Zlín): "Utkání bylo vyrovnané a nerozhodný stav po šedesáti minutách byl zasloužený. Pro nás byla sparťanská hala zakletá a body jsme odsud nevozili. Jsme rádi, že se to povedlo a v prodloužení jsme si připsali další bod. Tím jsme to vrátili Spartě za poslední utkání u nás."

Branky a nahrávky: 45. Chabada (Ton) - 20. Balaštík (M. Erat), 65. R. Hamrlík (Čajánek). Rozhodčí: Turčan - Čížek, Padevět. Vyloučení: 6:6. Využití: 0:1. Diváci: 6168.
Sparta: Pöpperle - Dobroň, Řezníček, L. Procházka, Majeský, Pilař, Jan Hanzlík, Schnábel - Ton, D. Výborný, Chabada - Kratěna, Broš, Kašpařík - Marek, Nedvěd, Hlaváč - Olesz, J. Straka, Kotrla. Trenéři: Lener, Gudas a Jelínek.
Zlín: M. Altrichter - M. Hamrlík, Blaťák, Tesařík, R. Hamrlík, Nosek, Zubíček - Balaštík, Leška, M. Erat - Okál, Čajánek, Záhorovský - Barinka, M. Čech I, Kováčik - Mokrejš,
Kristek, Ambruz. Trenéři: Bokroš a Stuchlík.

Petr Nedvěd ze Sparty Praha (uprostřed) v obležení zlínských hráčů v utkání hokejové extraligy, které se hrálo 4. prosince v Praze.

Pavel Kašpařík ze Sparty Praha v souboji s Petrem Čajánkem z Hamé Zlín (vlevo) před brankou zlínského gólmana Martina Altrichtera (vpravo).

V utkání prvního týmu tabulky s úřadujícím mistrem nebyla nouze o tvrdé souboje, jako ten mezi Sparťanem Martinem Chabadou (vpravo) a Miroslavem Blaťákem ze Zlína.

Legendy hokejové Sparty (zleva) Karel Gut, František Tikal, Jan Havel a Jiří Holeček v historických dresech pokřtili před extraligovým utkáním Sparty se Zlínem v pražské T-Mobile Areně knihu "Naše krev je Sparta".