Radost hráčů Karlových Varů z výhry a postupu do finále.

Radost hráčů Karlových Varů z výhry a postupu do finále. | foto: ČTK

Finále si po roce opět zahrají hokejisté Karlových Varů, sparťané končí

• 66
Sparťanský sen o titulu se rozplynul, zato hokejisté Karlových Varů si po roce zopakují finále. V šestém zápase semifinále play-off podlehla Sparta domácím Varům 1:4 a celou sérii ztratila v poměru 2:4. Rozhodující náskok získali domácí ve třetí třetině. Vítězný gól vstřelil v 27. minutě obránce Prošek.

Karlovy Vary se utkají ve finále se stejným soupeřem jako loni. Boj o titul v pátek 3. dubna nezačne na ledě Slavie, ale na západě Čech, protože v  O2 Areně se bude hrát o víkendu 4. a 5. dubna Final Four volejbalové Ligy mistrů.Sparta skončila třetí.

Karlovarští začali náporem a hned po pár vteřinách je mohl dostat do vedení Košťál, gólman Přikryl však na jeho pokus stihl zareagovat.

Ve třetí minutě zkusil štěstí Kristek a překvapivě uspěl. Jeho nepovedená střela při hře čtyři na čtyři prošla k údivu všech přítomných Přikrylovi do sítě.

Sparta výrazněji odpověděla šancí Netíka při přesilovce v deváté minutě, bekhendová střela z úhlu však skončila na tyči. Sparťanský útočník byl faulován a Energie musela na 48 vteřin do tří.

sLEDOVALI JSME V ON-LINE REPORTÁŽI

Pražané se sice usadili v útočném pásmu, ale bez efektu. V pokračující klasické výhodě nejprve pálil Výborný bez přípravy mimo, ale Kratěna mu parádní křížnou přihrávkou nabídl opravný pokus a kapitán Sparty nezaváhal.

Osobní desetiminutový trest si vzápětí vysloužil domácí Skuhravý. V závěru první části si 82 vteřin v pěti proti třem zahráli i Karlovarští, Pech však orazítkoval pouze levou tyč.

V prostřední části Sparta nejprve úspěšně přežila zbývající vteřiny oslabení, poté se sama vrhla do útoku a dvakrát v krátkém sledu ohrozila branku Západočechů.

Broš tečoval Vykoukalovo nahození do boční konstrukce a pár vteřin nato směr Tonovy ostré přihrávky od modré čáry nebezpečně změnil mezi kruhy stojící Langhammer, ale Mensator stihl zareagovat.

Šestý zápas semifinále play off hokejové extraligy Energie Karlovy Vary - Sparta Praha

Ve 25. minutě měli Karlovarští možnost 77 vteřin dlouhé přesilovky čtyři na tři, která se navíc záhy zvýraznila, neboť hokejisté Energie se rychle usadili před Přikrylem a Řezníček svou ranou bolestivě zasáhl Langhammera.

Sparta se však nedokázala zmocnit kotouče, Langhammer sice dlouho statečně kulhal, ale hosté nakonec krizovou situaci neustáli a Prošek propálil bezmocného Přikryla.

Necelou minutu poté dostali domácí puk za Přikrylova záda potřetí, Hluchému se to však podařilo až po posunutí branky, což vzápětí potvrdil i videorozhodčí.

Na druhé straně kluziště se obtočil kolem klece Pilař, jenže Mensator mu zkazil plány na vyrovnání. Na začátku 29. minuty hrála Sparta přesilovku, v níž po Vykoukalově parádní přihrávce trefil Ton tyč a vzápětí Mensator vychytal Výborného.

Pak pálil do tyče z mezikruží Košťál. Ve 44. minutě svedli sprinterský souboj o puk Pilař a Mensator, domácí gólman byl rychlejší a dokonce si vynutil faul sparťanského beka.

Karlovarští přesilovku nezužitkovali, navíc ji předčasně utnul faulující Skuhravý. Krátce po jeho návratu na led se domácí výrazně přiblížili k zopakování loňské finálové účasti. Melenovský zatáhl puk do útočného pásma, kde ho posunul na Skladaného a ten nad Přikrylem zvýšil na 3:1.

Po třech minutách se z velké naděje stala prakticky jistota, neboť otřesená Sparta inkasovala počtvrté. Z pozice levého křídla vypálil ostře Skladaný, Přikryl vykopl betonem puk před sebe, kde sice netrefil dorážku Melenovský, ale Procházka z ideální pozice mezi kruhy zacílil přesně.

Pražané v závěru rezignovali, domácí hráli nadále pozorně a postup si bezpečně pohlídali.

Hlasy trenérů:
Mikuláš Antonik (Karlovy Vary):
"Pro nás to  nebylo vůbec jednoduché utkání, protože kdybychom to  nezvládli, tak bychom to měli v sedmém utkání v Praze hodně těžké. Jsme strašně rádi, že to kluci zmákli, odbojovali, využili příležitosti, které měli. Plnili úkoly, které jsme jim řekli. Klíčovou roli sehrál náš brankář Lukáš Mensator, který nás v celé té sérii hodně podržel a pomohl nám. Má obrovský podíl na tom, že jsme postoupili do finále."

Marian Jelínek (Sparta): "Zápas se odvíjel prakticky stejně jako celá série. Tím chci naznačit, že bohužel s jedním či dvěma góly, které jsme mimo jednoho utkání dali, se nedá vyhrávat. To je jeden aspekt. Druhým je, že nám soupeř dal lekci v jednoduchosti, přímočarosti. Byl lepší, zaslouženě vyhrál. Můžeme jen pogratulovat a já osobně jim přeju, aby titul letos získali."

kARLOVY vARY - sparta 4:1

Branky a nahrávky: 3. Kristek (Řezníček), 26. Prošek (Skuhravý), 48. Skladaný (Melenovský), 51. Milan Procházka (Melenovský, Skladaný) - 11. D. Výborný (Kratěna, Vykoukal). Rozhodčí: Hodek, Polák - Charvát, Kalivoda. Vyloučení: 11:15, navíc Skuhravý - Jan Hanzlík oba 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 4260. Konečný stav série: 4:2.

Karlovy Vary: Mensator - Řezníček, Duben, Mudroch, Prošek, Bombic, Čutta - Kumstát, Skuhravý, Košťál - Milan Procházka, Melenovský, Skladaný - Dej, Pech, Sailer - Zaťovič (31. Zucker), Kristek, Hluchý. Trenéři: Paleček, Antonik a Kněžický.

Sparta: Přikryl - Pilař, Gulaši, Vykoukal, Jan Hanzlík, L. Procházka, Černošek - D. Výborný, Broš, Kratěna - Ton, Langhammer, Netík - Hromas, Koreis, Podlešák. Trenéři: F. Výborný a M. Jelínek.