Zlín: Martin Hamrlík - gól

Zlín: Martin Hamrlík - gól - Zlínští hokejisté oslavují gól Martina Hamrlíka (v popředí). | foto: Zdeněk Němec, ČTK

Experti na nájezdy? Hokejisté Zlína

• 6
Zlín - Ani prodloužení neurčilo vítěze zápasu hokejové extraligy, o majiteli bonusového bodu rozhodnou nájezdy. Toto je situace, kterou hráči HC Hamé milují. Nikdo z celé soutěže při ní nevyniká tak jako oni. Zlín dotáhl zápas k nájezdům pětkrát, na jejich konci pokaždé slavil. V extralize není úspěšnější tým.

Postupně v "dovednostní soutěži", jak rozhodující penalty nazývají Kanaďané, porazil Pardubice, Karlovy Vary, Litvínov, Znojmo a naposled Třinec.

"Máme šikovné kluky, na nájezdy si docela věříme," pousmál se asistent zlínského kouče Jaroslav Stuchlík.

"Navíc máme v brance Igora Murína. Víme, že dostane maximálně gól a nám stačí skórovat dvakrát ze tří pokusů," dodal útočník Martin Záhorovský.

Tým si je svou převahou tak jistý, že už na začátku prodloužení myslí na nájezdy.

"V prodloužení nehrajeme žádný hurá hokej, čekáme na penalty," přiznal Záhorovský. "Ale soupeři to ví, tak se snaží zápas ukončit dřív."

Zlínské výhry po nájezdech

4. kolo: Pardubice - Zlín 0:1 Melenovský rozhodl v 6. sérii, trefili se i Hamrlík a Vosátko
9. kolo: Karlovy Vary - Zlín 2:3 Hamrlík rozhodl v 1. sérii, trefil se i Leška
28. kolo: Litvínov - Zlín 3:4 Melenovský rozhodl ve 2. sérii, trefili se i Hamrlík a Vosátko
31. kolo: Zlín - Znojmo 4:3 Vosátko rozhodl v 1. sérii
37. kolo: Třinec - Zlín 4:5 Záhorovský rozhodl v 6. sérii, trefil se i Hamrlík (2x)

Hlavní zbraní Zlína při samostatných nájezdech je obránce Martin Hamrlík. Málokdy neuspěje. V Třinci proměnil oba pokusy.

"V lize těžko hledá konkurenta. Když se rozjíždí, je to velice pravděpodobný gól," ocenil oporu Stuchlík.

Ovšem Hamrlík není jediným úspěšným exekutorem. O vítězství už dvakrát rozhodl Marek Melenovský, další triumfy zajistili obránce Lubomír Vosátko a útočník Martin Záhorovský. Podle čeho se trenéři rozhodují, kdo dostane šanci?

"Máme vysledované, kdo má jak šikovné ruce, jak umí reagovat na gólmana," poznamenal Stuchlík.

Zlínské bilanci se přibližují pouze dva kluby. Liberec zvládl tři pokusy ze tří, České Budějovice uspěly dvakrát. Všichni ostatní účastníci extraligy alespoň jednou padli.

Nejhorší je poslední zlínská oběť Třinec, jenž prohrál dokonce šestkrát a neradoval se ani jednou.

"Výhra v nájezdech pomůže sebevědomí, ale my potřebujeme především tříbodová vítězství," připomněl Stuchlík, že tým HC Hamé bojuje o play-off a zbytečně ztrácí body v domácím prostředí.