Pardubice - Vítkovice: z gólu se radují Petr Sýkora (vlevo) a Jiří Cetkovský

Pardubice - Vítkovice: z gólu se radují Petr Sýkora (vlevo) a Jiří Cetkovský | foto: Michal Klíma, MAFRA

Deset gólů. Pardubice si takhle zastřílely skoro po sedmi letech

• 4
Hokejisté Pardubic vstřelili deset gólů Vítkovicím. Zářila čtvrtá formace mladíků, veterán Hašek zastínil olympionika Pardubice - Skoro sedm let. Tak dlouho fanoušci pardubických hokejistů čekali na zápas, ve kterém jejich mužstvo nastřílí deset gólů.

Dočkali se jej... ale snad v tom nejméně očekávaném utkání.

Eaton zaokrouhlil desítku v bitvě o druhé místo, navíc proti Vítkovicím, které letos v jednom zápase inkasovali nejvíce pět branek a jejichž branku většinu času hájil olympijský brankář Štěpánek a ještě po třech "dvougólových" duelech v řadě.

3. 1. 10 Pardub. - Vítkovice 10:3

Aby nebyl všem kuriozitám konec, zásadní podíl na rekordním vítězství má čtvrtá "udržovací" formace Klejna, Radil, Rákos. Mladíci získali celkem devět kanadských bodů, brankově se prosadil každý z nich.

"Snad zůstanou na zemi a nenarostou po jednom zápase. Musí na sobě pracovat," usmíval se trenér Václav Sýkora. "Ale je pravda, že zápas jim vyšel náramně. Dříve nám góly čtvrté lajny chyběly."

"Snad jsme to prolomili. Ale není to jednoduché, když jdete na led čtyřikrát za třetinu. My se spíš snažíme góly nedostávat," uvedl po životním zápase 22letý útočník Daniel Rákos.

Deset branek je velký hokejový svátek. Pardubičtí v posledních 20 letech svorně sedmkrát vstřelili a na druhé straně i sedmkrát inkasovali deset a více gólů. Poslední takhle vysoká porážka se Vsetínem (1:10) zanedlouho "oslaví" už 13 let.

"Naše produktivita v posledních zápasech nebyla taková. Teď nám to vyšlo mnohem lépe, i když je pravda, že na co jsme sáhli, to nám vyšlo," přiznal Sýkora.

A co ostře sledovaný souboj gólmanů Dominik Hašek versus Jakub Štěpánek? Vyzněl jednoznačně pro brankáře, který se narozdíl od toho druhého nevešel do olympijské nominace, tedy pro "Dominátora".

44letý Hašek sice kvůli počínající viróze odchytal jen první dvě třetiny, ale zastavil 18 střel mířících za jeho záda a kapituloval jen dvakrát.

To 23letému Štěpánkovi se stejně jako jeho spoluhráčům v Pardubicích vůbec nedařilo. Olympionik během 51 minut čelil celkem 19 střelám, sedmkrát musel lovit puk ze své sítě amá mizernou úspěšnost 73 procent.