Třinecká radost po brance na 2:1 v prvním utkání předkola s Litvínovem.

Třinecká radost po brance na 2:1 v prvním utkání předkola s Litvínovem. | foto: Alexandr Satinský, MAFRA

Já měl v tu chvíli infarkt, líčil Kurovský těsný finiš v Třinci

• 0
V 58. minutě břinkla po střele litvínovského Andreje Kudrny tyč branky třineckého gólmana Marka Mazance. Oceláři právě hájili v prvním střetnutí předkola play off jednobrankový náskok.

„Já měl v tu chvíli infarkt. Normálně se mi se zastavilo srdce. Dali tyčku, nedali gól – a pro nás dobře. Máme první bod,“ povídal útočník Třince Daniel Kurovský, autor vítězné branky zápasu.

ONLINE: Třinec vs. Litvínov

podrobná reportáž od 17:00

Vyhráli jste 3:1, ale pořádně jste se nadřeli, že?
Jo, bylo to náročné. Šťastné vítězství, Litvínov si vytvořil dost šancí. Měli bychom zlepšit hru v našem obranném pásmu.

Po dvou třetinách byl stav 1:1, přitom jste ve druhé části dovolili Litvínovským pouze čtyři střely, sami jste si vytvořili místy až drtivý tlak. K tomu jste hráli tři přesilovky, jenže žádnou jste nevyužili. Bylo tak složité překonat obranu soupeře?
Litvínov nás v nich dobře brání. Asi budeme muset něco změnit. Sice ty přesilovky nehraju, ale kluci si k tomu určitě něco řeknou.

V Olomouci se nedohrálo, Kometa přetlačila Boleslav. Slaví i Třinec a Liberec

Góly, které vás nasměrovaly k vítězství, dali hráči třetí a čtvrté lajny. Je to výrazná pomoc týmu?
Mančafty si hlídají první dvě pětky, takže teď je větší šance pro nás, pro třetí a čtvrtou lajnu. Když se nám bude takhle střelecky dařit, budeme pro tým jenom prospěšnější.

Jak se zrodil váš vítězný gól?
Miloš Roman to tam dobře potáhl a hodil zpátky před branku, já už to pak jen uklidil.